Győzelem Klagenfurtban

Botos Péter

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia három csapatot indított az Ifjúsági Világjátékok klagenfurti tornáján. Egy junior U19, és két U16 korosztályú csapat vette fel a küzdelmet a rangos nemzetközi mezőnnyel.

Az U19-ek csoportjában a DKKA egy szlovén és két, az Egyesült Államokból érkezett együttessel viaskodott, csoportküzdelmeket a tengerentúlról érkezett első számú együttes nyerte.

Akadémistáink a szlovéneket nagyszerű játékkal múlták felül, így másnapra maradt a ki-ki mérkőzés az amerikaiak második csapatával. Óriási küzdelem zajlott a pályán, ahol hosszabbításban végül is egy ponttal alulmaradtak a fehérváriak. Sokat nem búslakodhattak a vereség miatt, következett a helyosztó, amelyen szép játékkal megszerezték az 5. helyet.

Csepke Klaudia

Az U16 korosztályban a DKKA/1 az A-csoportban, a DKKA/2 pedig a B-csoportban kapott helyet. Komoly siker, hogy mindkét csapatunk csoportelső lett.

Kertész Zsolt csapata a döntőbe jutásért tengerentúliakkal, míg Zsolnay Gyöngyi játékosai a mongol lányokkal játszottak. Az USA-ból érkezett gárda jobbnak bizonyult, így serdülő csapatunk a harmadik helyért játszott. A lányok mindent beleadva végül megszerezték a bronzérmet.

Edző: Kertész Zsolt

Kadett csapatunk túljutott a mongolokon is, így a döntőbe került. A finálé hatalmas összecsapást hozott, mindkét csapat a legjobb játékával rukkolt elő. A Dávid Kornél Akadémia lányaiban lányainkban volt több akarat, koncentráció és tűz, amivel kiharcolták a győzelmet.

Edző: Zsolnay Gyöngyi

– Elégedett vagyok csapatainkkal, remek zárása volt mindez a 2015-2016 szezonnak. Gratulálok minden résztvevőnek – közölte Zsolnay Gyöngyi, a győztes együttes edzője.