Jó színvonalú mérkőzések

Blahó Barnabás vezetésével, Léván vett részt U17-es együttesünk egy nemzetközi felkészülési tornán. Öt csapat szerepelt a korosztályunkban, rajtunk kívül a lengyel Hensfort Przemysl, a német Jahn München, a szerb Sloga Kraljevo és a házigazda szlovák SBK Junior Levice. Körmérkőzéses rendszerben mindenki játszott mindenki ellen egy mérkőzést. Csapatunk az összes találkozóját elvesztette a jó erőkből álló riválisokkal szemben.

– Jó iramú, rendkívül fizikális és helyenként jó színvonalú meccseket vívtunk. Elég felforgatott csapattal tudtunk elutazni a tornára, mert hazánkban U18-as és U16-os bajnokságot rendeznek, míg a kiírás az U17-esek számára volt meghirdetve. Nem is lett volna ezzel probléma, de a csapat U16-os fele itthon maradt, hiszen országos selejtezőt játszott, amit egyébként rendkívül magabiztosan abszolvált. Minden, lévai meccsünkön fizikai hátrányban voltunk, de jól tudtuk kompenzálni technikai képzettséggel és küzdeni tudással. Nagyon elégedett voltam minden játékosom hozzáállásával. Első mérkőzésünket a lengyelek ellen játszottuk, nagyon jó szerkezetű csapattal, emiatt kicsit megilletődötten kezdtünk. Mindenkinél magasabb volt az embere, de az első három negyedben ezt tudtuk kompenzálni. A negyedik negyedre elvesztettük egyetlen magas emberünket és felőröltek minket, így túlzó különbség lett a két csapat között (53-77). A németek (62-65) és szlovákok (58-61) ellen is reális győzelmi esélyeink voltak, de sok apró hiba és a gyenge dobószázalék miatt ez végül nem sikerült. Utolsó meccsünk sok viszontagság után 4 és fél óra késéssel kezdődött. A szerbek ellen 13 ponttal kaptunk itt. Az első meccs után, a negyedik összecsapásra még egy meghatározó játékosunk kiesett a rotációból. Összességében elmondható, hasznos felkészülési tornán vettünk részt és próbálhattuk ki, hol is tartunk a felkészülésben. Voltak olyan játék elemek, amiben jól teljesítettünk és láthattuk azt is, hogy miben vagyunk lemaradva – mondta Blahó Barnabás.