DKKA FÉRFI NBI/B

Tiszaújvárost is bevettük

Az első és az utolsó negyedben kerekedtünk a Phoenix fölé. U20-as csapatunknak nem sikerült a győzelem.

Továbbra is foghíjas kerettel tudtunk kiállni, de már valamelyest jobb volt a helyzet, mint az elmúlt 2-3 hétben. Tóth Péter az előző fordulóban térhetett vissza, most pedig Molnár Dániel és Kuttor Gergő lehetett ott ismét a csapatban. 5-0-ával kezdett a Tiszaújváros, amely az első öt percben vezetett is – aztán 14-10 után Molnár, majd Kis talált be a triplavonalon túlról, megfordítva az állást. Jelentősebb előnyünk az utolsó pillanatokban lett, amikor Somogyfoki Szabolcs dudaszós hármasával 21-27 állt az eredményjelzőn. A második negyedben végig tartottuk a vezetést, a 17. percben pedig tízre hízott a különbség (38-28). A félidő végét egy 8-2-es sorozattal zárta a Phoenix, így 43-39-es DKKA-vezetéssel mentek a csapatok a nagyszünetre.

Beragadt a szekerünk a harmadik negyedben. Az első öt percben mindössze egy szem Keller-dupla adódott csapatunk félidei pontszámához. A hazaiak fordítottak is (25. perc, 47-45). Nagy előnyre nem tudtak szert tenni, amiről az ellenállhatatlanul kosárlabdázó Simon Benedek és a 30. percben triplával egyenlítő Kis Raul tett. Az 54-54-ről induló záró felvonás komoly izgalmakkal kecsegtetett, de négy és fél percig kis túlzással csak egy csapat volt a pályán. A 12-2-es sorozatunk után időt is kért a hajrá előtt a hazai együttes. 5 hazai pont után találtunk be ismét, majd a 37. percben egyetlen kosárnyira (65-68) zárkózott fel a Tiszaújváros. Úgy kellett Molnár hármasa, mint egy falat kenyér (65-71), hogy nyugodtabban mehessünk bele az utolsó két percbe. Ezzel az előnnyel már jól gazdálkodott a Dzunic-legénység, és innen nem volt reális esélyük a hazaiaknak a fordításra.

A 77-70-es győzelem során négy játékos (Simon Benedek, Kis Raul, Somogyfoki Szabolcs és Molnár Dániel) szállította a VAL-ok nagy részét, közülük Simon teljesítménye (26 pont, 11 értékesített mezőnykísérlet, 61% mezőnyből, 27 VAL) emelkedett ki. Folytatás jövő vasárnap az NKA Universitas Pécs II. ellen.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Dávid Kornél KA 70-77 (21-27, 18-16, 15-11, 16-23)

Tiszaújvárosi Sportcentrum, V.: Földházi, Földi, Marton (Balogh)

DKKA: Simon B. 26/6, Tóth P. 5, Keller V. 6, Somogyfoki Sz. 5/3, Kis R. 11/6

Csere: Somogyfoki P. 5/3, Molnár D. 15/12, Kuttor G. 2, Büki B. 2, Denk N.

Dzunic Branislav: Kiélezett meccset játszottunk, nagyjából ugyanúgy, mint Székesfehérváron. Megdolgoztunk érte, hogy legyen esélyünk a győzelemre, és meg is tudtuk nyerni a végjátékot.

Bár az első negyedben jelentős hátrányba került (9. perc, 21-11), a kisszünetre már csak hárompontos hátrányban volt U20-as csapatunk, amely később át is vette a vezetést (12. perc, 21-27), és még a félidőben is előnyben volt. A harmadik negyedben aztán fordított a Tiszaújváros (25. perc, 50-43), az utolsó felvonásban pedig tartósan tízen kívülre is került, és végül meggyőző különbséggel verte meg Horváth Richárd csapatát. A fekete-fehéreknél Guttmann Benedek (28 pont, 8 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 26 VAL) hozott extra teljesítményt.

Tiszaújvárosi Phoenix KK U20 – Dávid Kornél KA U20 79-64 (21-18, 17-21, 23-13, 18-12)

DKKA: Hüll M. 13/3, Guttmann B. 28/6, Borgatti 6/3, Barthalos A. 6, Kulifai O.

Csere: Kocsis M., Máté B. 9, Vincz B. 2, Szántó M., Antal D.

Fotó: Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK/Kerényi György