Szekszárd

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság

Rájátszás Alsóház

Atomerőmű KSC Szekszárd – Dávid Kornél KA 56-59 (18-7, 8-21, 15-19, 15-12)

Az elmúlt két hét feszített tempója és az azt követő szünet eléggé szétzilálta csapatunkat.

A lányok fele vagy beteg lett, vagy családi programon vett részt a négynapos ünnep alatt. Néhányan tudtunk csak edzeni, így nem mondható, hogy a legjobb előjelekkel vártuk a mérkőzést. Mindehhez hozzájött, hogy nem sok idő volt a bemelegítésre sem, ami a hosszú út után külön bosszantó volt.

A csoportunkban eddig 5/5 győzelemmel álltunk, ami önmagában már elég lett volna a továbbjutáshoz, de szerettünk volna hibátlanul továbbjutni.

A mérkőzés számunkra nem túl jól kezdődött, 14-2, de ez, az előzmények tükrében nem is volt meglepő. A lányok az óriási szívüknek és akaraterejüknek köszönhetően felhozták az eredményt és a mérkőzés legutolsó percéig sebzett oroszlánként küzdöttek. Két perccel a mérkőzés vége előtt egy ponttal vezetett a szekszárdi gárda, mikor utolsó erőnket összeszedve fordítani tudtunk. A végjátékban okosan kosárlabdáztunk, nagy mérkőzést nyertünk meg. Ezzel a győzelemmel csoportelsőként jutottunk az ország legjobb 12 csapata közé.

Szép volt lányok! Minden elismerésem, gratulálok !

Edző: Zsolnay Gyöngyi