MORGEN FERDINÁND BAJNOKSÁG U20 DÖNTŐ 2016
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok

2016. április 29. péntek
 10.00  Falco KC Szombathely   Vásárhelyi Kosársuli  102:61 (29:15, 20:19, 37:10, 16:17) I.
Legjobb dobók:  Bagó M. Bazsó B., Hódi P. 16  Kelemen B. 26, Varga Z. 20 Statisztika
Edzői értékelés:

Váradi Attila (Falco KC Szombathely):

Gratulálok csapatomnak, hullámzóan játszottunk, de a mérkőzés nagyobbik részében kontrolláltak és eredményesek voltunk, ennek köszönhető győzelmünk.”

Utasi Gábor (Vásárhelyi Kosársuli):

„A Falco az ország egyik legjobb U20-as csapata, és mi húsz percig tudtunk ellenük partiban lenni. Sajnos, a fizikai fölényükkel nem tudtunk mit kezdeni.”

12.00 AF-DKKA-Balogh2000 Budapesti Honvéd SE 85 – 72 (24-6; 24-24; 15-14; 22-28) II.
Legjobb dobók:  Czirbus J. 30, Filipovics M. 17, Brbaklic A.  Kerpel-Fronius G. 20, Teremy Zs. 16, Valerio Bonilla R. 10. Statisztika
Edzői értékelés:  Góbi Henrik (AF-DKKA-Balogh 2000):

„Az ellentétes negyedek ellenére úgy érzem megérdemelten nyertünk. Magassági fölényünk a lepattanókban is meglátszott, ha eredményt akarunk elérni, mindenképp csökkenteni kell az eladott labdák számát.”

Mészáros István (Budapesti Honvéd):

„Sajnos elrontottuk az első negyedet, mire alkalmazkodtunk a körülményekhez már húsz pont volt közte. Becsületesen küzdöttünk, innen szerintem jobbak is voltunk. Gratulálok a Fehérvárnak, bár csak egy hazai pálya volt a különbség.”

13.40 ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ
14.00  PVSK Pannonpower Vasas Akadémia  72 – 64 (13-23; 24-12; 16-16; 19-13) III.
Legjobb dobók:  Antóni Cs. 13, Krnjajski B. 11, Dragasevic V. 11, Czukor B. 11, Boros M. 16, Lewis Ch. 12, Kiss B. 10, Andrássy G. 10. Statisztika
Edzői értékelés:  Juhász Olivér (PVSK Pannonpower):

„Gratulálok a csapatomnak! Az első negyed szundikálása után egész jó csapatjátékot játszva, magabiztosan jutottunk a legjobb négy közé.”

Faragó Péter (Vasas Akadémia):

„Kár érte… Jól felkészült csapat ellen a rendkívül fiatal csapatom a meccs egyes részeiben kifejezetten jól játszott. Elfáradtunk a végére, fizikálisan is.

Semmi baj nincs, ez egy jó eredmény nekünk. Megtanuljuk, hogy vannak csapatok, akik jobban kihasználják a hibáinkat mint mások.

Gratula a srácoknak!”

16.00  Szolnoki Olaj KK  MTK Törökbálint 70 – 77 (13-10; 18-22; 23-16; 16-29) IV.
Legjobb dobók:

Peringer B. 23; Rudner G. 19; Hegedüs G. 11.

Boinitzer D. 21, Jakab P. Horváth K. 18-18. Statisztika
Edzői értékelés:  Józsa Miklós (Szolnoki Olaj KK):

„Egy nyerhető mérkőzést buktunk el. Keményen védekeztünk, de túl sok hibát vétettünk mezőnyben és a dobószázalékunk is rendkívül alacsony volt. Ennek ellenére több játékosom is kiválót nyújtott, de a gyengébben játszók is nagy akarattal vetették magukat a küzdelembe.”

Szarvas Gábor (MTK Törökbálint):

„Nagyon büszke vagyok a fiúkra. Az ország 4 legjobb csapatának vagyunk a tagjai. Úgy érzem, a mai győzelmünk kulcsa a türelem volt. Nagyon várjuk a holnapi elődöntőt, magabiztosak vagyunk.”

2016. április 30. szombat
 10.00 Vásárhelyi Kosársuli  Budapesti Honvéd SE 66 – 101 (17-18; 13-26; 20-25; 16-32) V.
Legjobb dobók: Kelemen B. 18, Varga Z. 13, Rostás G. 12 Kerpel-Fronius G. 27, Teremy Zs. 17, Bea G. 16. Statisztika

„A Honvéd a játék minden elemében felülmúlt minket. Sokkal gyorsabban játszottak, és ehhez nem tudtunk alkalmazkodni.

Holnap megpróbálunk meglepetést okozni.”

Mészáros István (Budapesti Honvéd SE):

„A keleti csoportban két nagyon szoros mérkőzést játszottunk a vásárhelyiekkel, sok ponttal ma a kemény, hatékony védekezés volt a cél, amit az első öt perc kivételével megvalósítottunk.

Külön gratulálok Bea Gergőnek, és természetesen a csapatnak is.”

12.00 Vasas Akadémia  Szolnoki Olaj KK  96 – 72 (22-19; 23-22; 26-19; 25-12) VI.
Legjobb dobók: Boros M. 25, Garamvölgyi Á. 15, Völgyi M. 14 Hegedűs G. 22, Peringer B. 14, Papp B. 11. Statisztika

„A mai meccsen a legtöbb dolog úgy alakult, ahogy elterveztük. Ritka az ilyen teljesítmény, de most mindenki jól szállt be a padról is.

Gratulálok a srácoknak, szeretem, mikor így játszanak!”

Józsa Miklós (Szolnoki Olaj KK):

„Addig tudtunk szoros eredményt produkálni, amíg csapatunk nagyon jól játszott. Hibáink megszaporodásával egyre jobban húzott el az ellenfél.

Győzelmük vitathatatlanul megérdemelt.”

14.00  Falco KC Szombathely  AF-DKKA-Balogh2000 66 – 62 (18-16; 16-12; 10-18; 22-16) VII.
Legjobb dobók: Durázi K. 16, Bazsó B. 14, Bagó M. 12 Filipovics M. 29, Czirbus J. 12, Brbaklic A. 11 Statisztika
Edzői értékelés:  Váradi Attila (Falco KC Szombathely):

„Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat dicséretet érdemel. Az első félidőben abból játszottunk, amit megbeszéltünk, sajnos a folytatásban már több hiba csúszott játékunkba.

A végjátékban talán a nagyobb rutin döntött.”

Góbi Henrik (AF-DKKA-Balogh 2000):

„Gratulálok a csapatnak, nagyszerű mérkőzést játszottak!

Sajnáljuk az elszalasztott döntő lehetőségét, a bronzéremért szállunk harcba holnap!”

16.00  PVSK Pannonpower MTK Törökbálint 77 – 62 (23-8; 18-18; 20-22; 16-14) VIII.
Legjobb dobók: Bíró O. 25, Demeter A. 13, Antóni Cs. 12 Horváth K. 19, Boinitzer D. 12 Statisztika

Juhász Olivér (PVSK Pannonpower):

„Gratulálok a csapatomnak! Nagyon jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, végig fegyelmezetten játszottunk, ez meg is hozta a döntőt nekünk.”

„Kiélveztük az elődöntő minden egyes percét. Az első negyed után 30 percet egálra hoztunk az egyik favorit ellen, mire nagyon büszke vagyok.

Holnap extra motiváltan küzdünk a bronzmeccsen, mert ma megéreztük, hogy van keresnivalónk a legjobb 4 között is.

Gratulálok a Pécs csapatának, sok sikert kívánok nekik a döntőben.”

2016. május 1. vasárnap
 09.00 Vásárhelyi Kosársuli  Szolnoki Olaj KK  74 – 101 (22-20; 17-28; 17-24; 18-29) 7. helyért
Legjobb dobók: Kelemen B. 23, Rostás G. 22, Nagy Cs. 13 Hajdu M. 26, Rudner G. 18, Kovács G. 14, Peringer B. 13 Statisztika
Edzői értékelés:  Utasi Gábor (Vásárhelyi Kosársuli):

„Gratulálok a Szolnoknak! Örülök, hogy itt lehettünk, nekünk már az is óriási eredmény volt, hogy bejutottunk a legjobb nyolcba.

Gratulálok a csapatomnak a helytálláshoz, még a nagyarányú vereségek ellenére is jól küzdöttek.

Külön kiemelném Mihály Miklós teljesítményét védekezésben.”

„Nehezen indult a mérkőzés, de az első negyed végére rendbetettük a védekezésünket, és sikerült felzárkózni.

A későbbiek során is jobb tempóban játszottunk, é fokozatosan építettük ki előnyünket.

Örülünk a győzelemnek!”

11.00 Budapesti Honvéd SE Vasas Akadémia  81 – 77 (25-29; 14-18; 21-20; 21-10) 5. helyért
Legjobb dobók: Szollár G. 21, Kiss Á. 18, Ferpel-Fronius G. 17 Boros M. 18, Andrássy G., Garamvölgyi Á. 15-15 Statisztika

„Presztizs mérkőzés volt a javából, mindegy, hogy hányadik helyért zajlott. Bebizonyítottuk, hogy az 5.-6. helyért is lehet a végén több energiánk, nagyobb szívünk volt, így megérdemelten nyertünk.

Gratulálok a csapatomnak az egész éves teljesítményéért.

Sosem feledünk Morgen Ferdi!!!”

„Jól játszottunk, a mai napon engedték a fizikális játékot a faulthatáron túl is.

Visszaengedtük a Honvédot a meccsbe, utána pedig fault nélküli kivédekeztük az utolsó két percet.

Gratulálok mindkét csapatnak, egyébként igen jó meccs volt!”

13.00  AF-DKKA-Balogh2000 MTK Törökbálint 82 – 62 (19-14; 22-11; 15-21; 26-16) 3. helyért
Legjobb dobók: Filipovics M. 37, Brbaklic A. 11, Varga M. 11, Czirbus J. 9 Jakab P. 22, Horváth K. 16, Boinitzer 11 Statisztika

Góbi Henrik (AF-DKKA-Balogh2000)

„Gratulálok a fiúknak, nagyszerű győzelem volt! Köszönöm az egész éves munkájukat!”

„Mi vagyunk az ország negyedik legjobb U20-as csapata! Holnaptól dolgozunk tovább, hogy minél több magyar játékost fejlesszünk, építsünk, neveljünk.

Köszönöm a csapatomnak, hogy itt lehettem, fantasztikus hétvége volt.”

15.00  Falco KC Szombathely  PVSK Pannonpower 69 – 75 (27-22; 8-26; 15-10; 19-17) 1. helyért
Legjobb dobók: Hódi P. 15, Gábor M. 14, Bagó M. 10 Bíró I. 16, Antóni Cs. 15 Statisztika

„Jól kezdtük a mérkőzést, de a második negyedben elemi hibákat vétettünk, amit ellenfelünk jól használt ki.

Sajnos, ezután már hiába próbáltunk fordítani, többször is sikerült felzárkóznunk, de rutinos ellenfelünk ezeket rendre viszonozta.

Gratulálok a Pécs csapatának, és gratulálok csapatunk szép éves teljesítményéhez.”