Gézengúzok – tisztes helytállás

Három héttel a bemutatkozás után ismét pályára lépett a Gézengúzok csapata. A lelkesedés a küzdeni akarás, változatlanul jeles és ezért mindenkit dicséret illet.  🙂

Sajnos, az iskolai programok és a megbetegedések átírták a terveinket. Az elmúlt három hét edzésein rendszerint „félház” volt csupán. Sok dologra, amit gyakorolni, vagy újonnan megtanulnunk kellett volna nem tudtunk sort keríteni. Még a teljes csapattal való kiállás kérdéses volt a mérkőzés előtti edzésekig.

A becsületes küzdés és a lelkesedés ellenére a tervünk, hogy ebben a fordulóban két mérkőzést nyerünk kútba esett, már az első mérkőzésen, ahol 12 pontos vereséget szenvedtünk a Dunaújvárosi Vadkutyáktól. Sajnos, az előző forduló ismétlődött meg akkor, amikor figyelmetlenül kezdtük a mérkőzést. El is vesztettük az első félidőt 28 : 14-re. A második félidőre összeállt a védekezésünk és bár mi sem találtunk be, mégis megnyertük ezt a játékszakaszt 12:10-re. Ismét beigazolódott, hogy amíg a befejezéseink bizonytalanok, addig a védekezésre kell sokkal jobban koncentrálnunk. Nem fizikai téren, hanem az odafigyelésben voltak a hiányosságok.

DKKA Gézengúzok – Dunaújvárosi Vadkutyák 26 : 38 (6 : 15 !!!!!, 7:8, büntető 1:5, 6:4, 6:6)

Joó R. 4, Popoelka P. 2, Erdélyi S. 4, Kedves P. 1, Zacskó B.2, Molnár N. 2, Borbély A. 0, Házi N. 9, Kárpáti V. 2, Lakatos L. 0, Gyimesi P. 0,

A második mérkőzésünkön ismét a Fűzfői AK csapatával találkoztunk. A csapat védekezését nagyon jóra értékelhettem és gratulálok mindenkinek érte. Ellenfelünknek a játék közben 8 pontot engedélyeztünk, további 7 pontot a félidőben büntetőkből szerezték.

Fűzfői AK – DKKA Gézengúzok 15 : 46 (6 : 16, 1:8, büntető 7:2, 1:8, 0:14)

Remélem, az elkövetkező időben mindenki felgyógyul, és visszaáll a normál edzéslátogatás rendje!