Dátum: 2020-02-07
Csapatok: DKKA – Rátgéber Akadémia
Eredmény: 61 : 100
Negyedek: 16 : 31, 20 : 26, 13 : 20, 12 : 23
Edzői értékelés: A hazai utánpótlás egyik élcsapatával kezdtük meg a 3 napos Basket Challenge idei küzdelmeit.A mérkőzés elejétől kezdve ellenfelünk dominált,mi nagyon megilletődötten játszottunk.

A két középső negyedben tudtuk csak megmutatni a valós tudásunkat.

Ehmann T. 9
Csapatok: DKKA – BC Rilski Sportist (bolgár)
Eredmény: 47 : 61
Negyedek: 16 : 15, 9 : 15, 13 : 14, 9 : 17
Edzői értékelés: A pénteki napon még egy összecsapás várt ránk, a bolgár korosztályos bajnokkal csaptunk össze. Ellenfelünk alacsony szerkezetű csapattal érkezett, ennek megfelelően gyors, pörgős kosárlabdát játszottak.

Agresszív védekezésüknek gyakran nem találtuk az ellenszerét, sok labdát eladtunk.Ők ezekből rendre leindítottak minket. A mérkőzés folyamán nem alakult ki nagy különbség, viszont mi végig futottunk az eredmény után.

A legnagyobb differencia a meccs végére lett.

Negyedek: 16 : 16, 13 : 13, 11 : 18, 18 : 26
Edzői értékelés: A szombati napra egy csoportmeccsünk maradt. Teljesen más arcát mutatta a csapatom ezen a mérkőzésen.

Koncentráltan és összeszedetten játszottunk, a magassági főlényben lévő skopjei csapat ellen.

Az I .félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, azonban a II. félidőben sikerült szigorítani a védekezésen, átvettük a játék irányítását és megérdemelt győzelmet arattunk.

Negyedek: 19 : 22, 11 : 19, 3 : 28, 8 : 27
Edzői értékelés: A hazai élvonal másik csapata, a Sopron volt sz ellenfelünk a torna 5. helyéért lejátszott mérkőzésen.

Sok hibával kezdtünk, de a 15.percig még meccsben voltunk (26:33), sőt a szünetre sem alakult ki leküzdhetetlen különbség. (30:41)

Az olló a II. félidőben kezdett igazán nyílni. A kemény és agresszív védekezésnek nem találtuk az ellenszerét. Nagyon nehezen tudtunk eljutni helyzetig, míg a soproni lányok könnyedén oldották meg helyzeteiket.

Sajnos ez a mérkőzés nem rólunk szólt. A végére fizikálisan és lelkileg is elfogytunk.

Ezzel a torna 6.helyén végeztünk.

Összegzés:

A 3 nap alatt lejátszott 4 mérkőzés egy jó erőfelmérő volt csapatom részére.

Az eredményektől függetlenül mindenképpen jól szolgálta a felkészülésünket a bajnokság további részére, ízelítőt kaptunk abból, hogy a jelenleg még előttünk járó magyar műhelyek hol is tartanak, illetve külföldön hogy játsszák ezt a játékot.

Sok értékes és hasznos tapasztalatot sikerült begyűjtenünk.