Dátum: 2020-02-12
Csapatok: PVSK Nemzeti Akadémia – DKKA
Eredmény: 61 : 67
Negyedek: 12 : 9, 23 : 23, 13 : 17, 13 : 18
Edzői értékelés: A biztos csoport elsőség szempontjából fontos mérkőzésen léptünk pályára Pécsett.
A tét rányomta a bélyegét a játékra. Mindkét oldalon sok hiba, eladott labda, kihagyott ziccer jellemezte az I. negyedet.

A II. negyedre javult a játék képe,és a befejezések minősége. Nagy pontkülönbség nem alakult ki,azonban a pécsi csapat pár ponttal mindig előttünk járt. (félidő 35:32)

A III. negyed közepére összeraktunk egy 5 pontos előnyt, azonban ez hamar elolvadt, de az utolsó negyedre már 1 pontos előnnyel már mi fordultunk. (30.p. 48:49)

A IV. negyedben is folyamatos volt a fej-fej melletti küzdelem. A végjátékban a pécsi csapat utolsó 3 támadását kivédekeztük és higgadt büntetőzéssel a magunk javára eldöntöttük a találkozót.

Az egész mérkőzést férfias küzdelem jellemezte, mindkét csapat hatalmas energiákat mozgósított a győzelem megszerzéséért.

Ezzel a diadallal már biztosan a csoportunk élén végeztünk,kivívva a keresztjáték lehetőségét.