Dupla győzelem Százhalombattán

Picture of Petz Gábor

Felnőtt férfi csapatunk magabiztosan verte a Zöld csoport újoncát, U20-asaink pedig nagy hajrájuknak köszönhetik a sikerüket.

7-1-es sorozattal kezdte felnőtt csapatunk az eddig nyeretlen SZKSE elleni összecsapást, majd a negyed közepi stagnálást követően az első játékrész hajrájában Szabó Zsolt és Szalczgruber Ádám vezérletével komoly előnyt épített fel. A 9. percben 25-9 állt az eredményjelzőn, az első dudaszónál pedig 29-13-ra vezettünk. A második tíz perc hullámzóbban alakult. Többször is megközelítettük a húsz pontos különbséget, de a házigazda is mindig visszajött tíz pont körülre. Egyetlen ponttal, de ezt az etapot is megnyertük, így kényelmes, tizenhét pontos vezetéssel mehettünk a szünetre.

A fordulás után Kis Raul pontjaival át is léptük a lélektani húszpontos határt, és 53-32 után is lendületben maradtunk. Működött a gyors, futós játékunk, és sorra dobtuk a kosarakat. 71-41-nél értük el a harminc pontot, és lényegében el is dőlt a találkozó. Simon Benedek triplájával a negyvenet is átlépte a különbség 98-57-nél, századik pontunkat pedig Szabó Zsolt jegyezte. Az utolsó percekben valamicskét faragott hátrányából a ’Batta, de így is nagy különbséggel nyertünk a sereghajtó otthonában.

A 107-70-es győzelemből az egész csapat kivette a részét, és hat játékosunk is 10 feletti VAL-t ért el. Közülük Szabó Zsolt (24 pont, 79%-os dobáspontosság mezőnyből, 7 lepattanó, 29 VAL) és Szalczgruber Ádám (19 pont, 73% mezőnyből, 20 VAL) emelkedik ki.

Egy kis pihenő után vasárnap a Zöld csoport talán legnagyobb rangadója vár a mieinkre: a mezőnyben most már egyedüliként veretlen Tiszaújváros látogat Székesfehérvárra.

Százhalombattai KSE – Dávid Kornél KA 70-107 (13-29, 19-20, 19-36, 19-22)

Százhalombatta, v.: Jurák, Gaál, Magyari (Vághy)

DKKA: Simon B. 13/3, Molnár D. 7/3, Kuttor G. 12/3, Szabó Zs. 24/3, Kis R. 10/3

Csere: Keller V. 1, Büki B. 6/6, Szalczgruber Á. 19/3, Somogyfoki P. 9/6, Szalczgruber Zs. 3/3, Hegedűs K. 3/3, Barthalos A.

Dzunic Branislav: A kezdéstől sikerült olyan ritmusban kosárlabdázni, ahogyan szerettük volna, és jó energiával játszottuk végig meccset. Jött több jó egyéni teljesítmény, de csapatként is remekül működtünk. Összességében magabiztosan győztünk.

A felnőttek előtt U20-asaink is pályára léptek, és az utóbbi hetek bíztató formája után komoly győzelmet arattak. Az első két negyedet egyaránt elveszítették Horváth Richárd játékosai, és a harmadik tíz percben is épp, hogy csak visszajöttek a meccsbe. A 66-56-os hazai vezetésről induló negyedik felvonást egy 12-2-es sorozattal kezdték Szalczgruber Zsolték, 71-70-nél pedig át is vették a vezetést. A kiélezett utolsó percekben egy egál állást leszámítva végig nálunk volt az előny, és a parádés negyedik negyednek köszönhetően végül be is húztuk a két pontot.

Dunaharaszti MTK-SZKSE U20 – Dávid Kornél KA U20 76-81 (25-14, 23-19, 18-23, 10-25)

DKKA: Ugrics B. 12/3, Szalczgruber Zs. 21/3, Hegedűs K. 18/12, Barthalos A. 13/6, Hüll M. 4/3

Csere: Roszel I. 2, Kulifai O. 3, Rigó B. 3/3, Arany Zs. 2, Kocsis M. 3/3, Bócz M., Szántó M.

Horváth Richárd: Nagyon jó ellenfél ellen, idegenben kétszer is visszaküzdöttük magunkat 15 pontos hátrányból, amihez hihetetlen türelem és mentális keménység kellett a srácoktól, illetve hit és bizalom egymás iránt. Nem rogytunk meg a nyomás alatt.

Címlapfotó: Százhalombattai KSE