Másodszor is nagy különbséggel vertük meg a Törkevést

Picture of Petz Gábor

Simán nyertek Varga Sáráék a fővárosban.

Csak az első percekben volt szoros az állás a Törekvés csarnokában, a 4. percben végleg magunkhoz vettük a vezetést. A 7. percben elértük a tízpontos különbséget (7-17), és 24-11-re nyertük az első negyedet. A második etapra valamelyest feljavult támadásban a Törkevés, de főleg Szücs Lilla és Varga Sára pontjainak köszönhetően így is tovább nyílt az olló. 41-20-nál már több mint húsz volt közte, és 52-31-re nyertük az első félidőt.

A harmadik felvonásban Laufer Gabi is megrázta magát, és Papp Lilla is hozta a szokásos pontjait a festékből. 64-33-nál már harminc pontnál is több volt közte. A hajrában még erre is rátettünk egy lapáttal, és a 33. percben, 85-46-nál már a közte negyvenet ostromoltuk. Ez végül nem lett meg, és az utolsó percekben valamelyest felzárkóztak a házigazdák, de a győzelmünkhöz egy pillanatig nem férhetett kérség.

Együttesünkből Varga Sára (18 pont, 7 gólpassz, 5 szerzett labda, 31 VAL) és Papp Lilla (18 pont, 7 lepattanó, 27 VAL) emelkedett ki leginkább. Pénteken némileg szokatlan időpontban, 13 órától jön hazai pályán a DVTK elleni rangadó, ahol a borsodi együttes hétvégi botlása után győzelem esetén beérhetjük a tabellán a piros-fehéreket.

Törekvés SE – Dávid Kornél KA 60-92 (11-24, 20-28, 13-24, 16-16)

Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont, v.: Káré, Pohánka

DKKA: Varga S. 18/6, Frindt N. 2, Dávid M. 7/3, Laufer G. 13/3, Drávecz B. 6

Csere: Szücs Li. 17/9, Papp L. 18, Szücs Lu. 5/3, Kötő L. 6/6, Milis L., Vas V.