28,
  7 :
  16

Edzői értékelés

Két kulcs hiányzóval álltunk neki a Tata elleni mérkőzésnek, az első félidei teljesítményünkkel elégedett vagyok védekezésben. Támadásban acélosodnunk kell, nem dobhatunk ennyire gyengén idegenben.

A második félidőben a játékosok a noszogatás ellenére is tartalékolták az energiájukat a második mérkőzésre. Így ha a támadás nem is ment jól, a védekezést soha nem lehet ennyire elengedni. Mindenesetre az ellenfélnél akadt egy extra támadó teljesítmény is tehát mondhatjuk semmi sem kedvezett nekünk.

Úgy érzem az eredménytől függetlenül léptünk előre, még férfiasabban kell mozognia 3-4 embernek a kertünkben.

26

Mondhatom, hogy bemelegedve vártuk az Esztergom elleni összecsapást. Jól kezdtük a mérkőzést mindenki jó energiákkal és magabiztossággal szállt be a mérkőzésbe.

Ám az első félidő eredménye nem tükrözi hogy milyen nehéz szituációnk volt. Sajnos a játékvezetés alapvetően is gyenge volt, a 2 szakemberből csak egy volt hajlandó fújni (azt gondolom korrekten), ha a másik fújt nagyritkán, az valahogy mindig az ellenfélnek kedvezett. Érzékeltetés képpen, mi passzív félpályás védekezéssel időnként letámadással védekeztünk. Az ellenfélnek 47 büntető kísérlete volt. Az ellenfél a mérkőzés nagy részében egészpályán védekezett, mi csak 33 büntetőt dobhattunk.

Ezen túltéve magunkat is volt hátráltató tényező. Kb. 60-70 fő szurkolt a csarnokban, nagyon hangos biztatás hajtotta a hazai csapatot.

Nálunk köztudottan van 3 játékos, aki egoista, nagyszájú vagy hirtelen haragú. Ezek a játékosok kis kivétellel megtudták emberelni magukat és kizárták ezeket a külső tényezőket és a játékra koncentráltak a társaikkal együtt.

Az előbb említett bíráskodás miatt pár alapember a 3. negyedre a padra szorult, az ellenfél pedig erőset hajrázott. Annyira hogy átvették a vezetést. Majdnem az egész 4. negyedet hátrányban játszottuk le. 2 perccel a mérkőzés vége előtt kikértem az utolsó előtti időnket. Ott tisztáztuk hogy mi az 3 cél amit, követni kell hogy vissza kúszhassunk a 6 pontos hátrányból.

Ezután 11 pontot gyűjtöttünk be kizárólag a festékből (emellett kihagyunk 3/3 büntetőt). Az utolsó időkérés után Antal Dániel szerezte meg a vezető kosarunkat a felrajzolt játékból. Az ellenfél időkérése után Vitéz Botond növelte az előnyünket 3 pontra. Az ellenfél utolsó időkérésé után egy messzi 3 pontosból kiegyenlített 24 másodperccel a vége előtt. Erre Antal Dániel hősies kosárral válaszolt (beállítva a végeredményt), amire az ellenfél az utolsó másodpercben csak egy rövid hárompontos kísérlettel tudott válaszolni.

A csapat rettentő boldog volt a sikert követően amit meg is értek, nagyon erős ellenszél ellen főleg emberileg tudtak bizonyítani, ennél fontosabb pedig nincsen. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, remélem ez az élmény egy visszaigazolás arra, hogy megéri nap mint nap keményen dolgozni.

Szeretném ezúton is megköszönni a komisszár úr korrektségét, valamint a Székesfehérvárról idegenbe utazó szülőknek a biztatást, nélkülük nem hiszem hogy így végződött volna ez a mérkőzés.