Tizenkét pontszerző a Mecsek-PVSK ellen

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Egyoldalú mérkőzésen győztük le a baranyai együttest.

Junior korú játékosokkal érkezett a Mecsek-PVSK az MKOSZ-csarnokba, és ahogyan arra számítani lehetett, az első támadástól kezdve nagy volt a különbség a két együttes között. Szentpáli Gergő bátran rotálhatott, minden játékosa hozzá tudott tenni a mérkőzéshez. Már a harmadik negyedben elérte együttesünk a bűvös százas határt, és a negyedik etapban a száz pontot (!) is átlépte a különbség.

Érdemes kiemelni, hogy ezen a délutánon minden bevethető játékosunk pályára lépett, és valamennyien be is találtak a gyűrűbe. Külön öröm volt a saját nevelésű Vas Viktória és a kadett korú Milis Lilla 8-8 pontja, az utolsó percekben pedig Monics Dorka is feliratkozott a pontszerzők közé.

Érdekesség, hogy Laufer Gabiék – a Mecsek-PVSK elleni pécsi, valamint a BEAC elleni fehérvári mérkőzés után – harmadszor dobtak száz pont felett a bajnokságban.

Dávid Kornél KA – Mecsek-PVSK U23 130-21 (42-8, 30-6, 39-2, 19-5)

MKOSZ Edzőközpont, v.: B. Németh, Krisztián-Világos

DKKA: Varga S. 10/6, Szücs Lu. 14/6, Frindt N. 17/12, Laufer G. 11/3, Drávecz B. 15

Csere: Kötő L. 7, Szücs Li. 8, Papp L. 17, Dávid M. 13/3, Milis L. 8/3, Monics D. 2, Vas V. 8/6

Szentpáli Gergő: Gratulálok a csapatnak, végig jó ritmusban játszottunk. Mindenki pályára léphetett és pontot is szerzett.