Kevés volt a jó hajrá – vereséggel távoztunk Nagykőrösről

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Két ponttal kaptak ki a felnőttek, de a fiataloknak sem termett babér.

Ezúttal sem tudtunk teljes kerettel kiállni, Somogyfoki Pétert kellett nélkülöznünk a nagykőrösi összecsapáson. Molnár nyitotta a kosarak sorát, amit zsinórban 7 Kuttor-pont követett. 9-2 után megérkezett a meccsbe a Sólymok is, és 12-11-nél már a hazai csapat vezetett. Olyannyira, hogy a hajrában (8. perc, 20-12) nekünk kellett szaladni az eredmény után. Nem változott a meccs képe a második negyedben sem. A 17. percben tetőzött a hazaiak előnye (36-25), de nem tudták megtartani a tíz pont fölötti vezetésüket. A nagyszünet előtt Szabó Zsolt és Kis Raul pontjaival 43-36-ra zárkóztunk.

Nem tűnt reménytelennek a helyzet a szünet után sem, hiszen többször is feljöttünk 4 pontra, ám a hazaiaknak mindig volt válaszuk. A negyed hajrájában Tóth Bence semlegesítése okozott nehézségeket, aki tripláival ismét tíz pont körülire növelte a különbséget, a csattanó pedig Mészárosé volt. Hármasával 69-56-ra vezetett a Sólymok 30 perc játék után. A negyedik negyedre Simon lépett csapatunk élére, vezérletével fokozatosan tüntettük el a különbséget. A 35. percben 74-73-nál utolértük ellenfelünket, majd Simon két zsákolása után a vezetés is megvolt (77-74). A hazaiakban azonban még volt tartalék, és a meccs következő 8 pontját ők szerezték. 82-77-ről már nem volt visszaút számunkra.

A 84-82-es vereség az alapszakasz elsőségünk szempontjából szerencsére nem oszt és nem szoroz. Ezen az estén csapatunkból Szabó Zsolt (21 pont, 8 lepattanó, 26 VAL) és Simon Benedek (20 pont, 5 lepattanó, 23 VAL) nyújtotta a legjobb teljesítményt.

Nagykőrösi Sólymok – Dávid Kornél KA 84-82 (20-16, 23-20, 26-20, 15-26)

Nagykőrös, v.: Földi, Borgula, Drenyovszki (Gál J.)

DKKA: Simon B. 20/9, Molnár D. 4, Kuttor G. 9/3, Szabó Zs. 21/3, Kis R. 8

Csere: Tóth P. 10, Büki B. 6/6, Keller V. 2, Szalczgruber Á. 2, Somogyfoki Sz.

Dzunic Branislav: Megérdemelten nyert a hazai csapat. Azt nem mondanám, hogy nálunk nagyobb akarattal, viszont kicsit jobban, precízebben játszottak, főleg a végjátékban. Megmutattuk, hogy vissza tudunk jönni a meccsbe, de a hazaiak ezt is tudták kontrollálni.

U20-asaink nem tudtak szoros mérkőzést játszani a nagykőrösi fiatalokkal, és már az első félidőben nagy hátrányt szedtek össze. Ezen a mérkőzésen igazolódott a papírforma. Budai Bálint hozott egyedül jó teljesítményt: 27 pontig és 14 lepattanóig jutott – ám az ő lőlapját is jócskán lerontja a 11 eladott labda. 35 VAL-t ért el.

Nagykőrösi Sólymok U20 – Dávid Kornél KA U20 107-61 (28-8, 32-12, 21-20, 26-21)

DKKA: Budai B. 27/3, Arany Zs. 2, Hüll M. 2, Rigó B. 8, Borgatti 5/3

Csere: Kocsis M. 2, Vitéz B. 2, Máté B. 5, Bócz M. 4, Szántó M. 2, Kulifai O. 2, Antal D.

Fotók: Nagykőrösi Sólymok/Balla Attila