-

70
Negyedek: 19-17, 21-12, 21-14, 16-27
DKKA Férfi NBI/B

A negyedik negyedben visszajött a meccsbe ellenfelünk, de megtartottuk a vezetést. Igazi döntős összecsapás volt.

Szinte teljesen megtelt az MKOSZ-csarnok, és öröm volt látni, hogy akadémistáink közül is sokan jöttek ki szurkolni Somogyfoki Péteréknek az egész napos majális után.

Bár akadtak kisebb sérülések a csapat háza táján, szerencsére teljes kerettel tudtunk kiállni a mérkőzésre. A legnagyobb visszatérő Simon Benedek volt, aki legutóbb Dunaharasztiban lépett pályára – és sérült meg. Épp Simon és Csák kosárváltásával indult a mérkőzés, és az első percekben partner volt a pontgyártásban a Phoenix, amely egy-egy kosárral vezetett is. A negyed derekán fordult a kocka, amikor 8-9 után zsinórban tíz ponttal köszöntünk be. A hajrában összekapta magát a kék-sárga együttes, és 19-17-ig jött fel. A második negyedben szinte kezdődhetett minden előről. A 15. percre elléptünk (33-24), majd Simon triplája után Lekli József időkérése sem törte meg a lendületünket. a Kis-Szabó duó vezérletével 40-26-ra húztunk el a nagyszünetig.

Kapaszkodott a Tiszaújváros a térfélcserét követően, Csák és Kocsis igyekezett tízen belül tartani a két csapatot. A harmadik negyed második fele megint nekünk sikerült jobban: 44-37 után egy 12-4-es sorozattal kerültünk nagyon kényelmes pozícióba. A negyedet Kis Raul pontjai zárták, és 61-43-nál úgy tűnt, hogy el is dőlt a döntő első felvonása. A nagyot küzdő tiszaújvárosiak azonban nem adták fel, és a 33. percre tíz pontra (63-53) jöttek fel. Érezhető volt, hogy mindkét csapat nagyon akar. Egyszer még elléptünk 15-re (74-59), de a hajrá egyértelműen a vendégeknek sikerült jobban. Az utolsó 7 percben összesen 5 triplát süllyesztettek el, amivel ránk is ijesztettek. 74-70-nél azonban három dobásukat is elrontották, a végén pedig DKKA-büntetőkkel állt be a 77-70-es végeredmény.

Az, hogy 35 percet vezetett a DKKA a 40-ből, azt támasztja alá, hogy azért kézben tartottuk a döntő nyitányát. Csapatunk legjobbja a 15 pontig és 11 lepattanóig jutó Kis Raul lett (33 VAL), mellette Szabó Zsolt (19 pont, 11 lepattanó, 25 VAL) és Simon Benedek (17 pont, 7 lepattanó, 22 VAL) emelkedett ki.

Szombaton Tiszaújvárosban folytatódik a három nyert meccsig tartó finálé.

Dávid Kornél KA – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 77-70 (19-17, 21-12, 21-14, 16-27)

DKKA: Simon B. 17/3, Tóth P. 9/3, Kuttor G. 4, Szabó Zs. 19/3, Kis R. 15/6

Csere: Molnár D. 4, Somogyfoki P. 5/3, Szalczgruber Á. 2, Keller V. 2 (Büki B., Somogyfoki Sz., Denk N.)