-

73
Negyedek: 26-19, 8-17, 21-18, 20-19
DKKA Női Amatőr

Kísértetiesen hasonló mérkőzést vívtunk a BEAC második csapatával. A kilencpontos előnyünkhöz még kettőt hozzá tudtunk tenni.

Az, hogy az eddigi legkeményebb ellenfelünk volt a BEAC a rájátszásban, az első meccsen kiderült. Többször is megpróbáltunk előnyt szerezni, de minden alkalommal visszajött a meccsbe a másik fekete-fehér együttes. Az utolsó percekben fordult a javunkra a mérkőzés, ott szereztünk kilencpontos előnyt.

A visszavágó előtt aztán váratlan dolog történt. Csapatkapitányunk egy szupermarketben vágta el az egyik ujját, és a bizarr sérülés után nem is tudott pályára lépni. Így sem kellett azonban (teljesen) Laufer Gabi nélkül megvívni az elődöntő második meccsét, ugyanis az edzőkhöz hasonlítható aktivitással segítette a lányokat a kispadon. A mentalitását átragasztotta a csapattársaira, de a pontjai, lepattanói hiányoztak.

Remekül kezdtünk. A 4. percben már 11 pontnál jártunk 8 ellenében, de aztán két és fél perces gólcsend következett. Majd Varga Sáráék megint megtalálták a ritmust, és 11-11 után 15-8-ra nyerték a negyed hajráját. Frindt Niki, Papp Lilla és Varga Sára állt ekkor a csapat élére, amely a 11. percben 29-19-re lépett el – összesítésben 19 ponttal vezettünk ekkor a párharcban. Az első meccs azonban megmutatta, hogy nem lehet leírni a BEAC-ot. A 17. percben találtunk be legközelebb mezőnyből, a vendégek pedig eltüntették a különbséget. Sőt, az utolsó szó Drahosé volt, így 34-36 állt a táblán a nagyszünetben.

Hét pont még így is maradt az előnyünkből összesítésben, de ennél erősebb második félidőre volt szükség a továbbjutás biztosításához. Drávecz állt a csapat élére, aki hihetetlen munkát végzett a palánkok alatt. Háromnál többel azonban nem tudtunk vezetni, és a 27. percben megint fordított a BEAC. 43-46 után Varga és Szauter váltott triplát, majd Frindt és Drávecz révén 55-50-re elhúztunk. Az utolsó (két) szó viszont most is a vendégeké volt, így 55-54-ről kezdődött a végjáték. A 37. perc végéig Varga 11, Drávecz 5 pontot szorgoskodott össze, de ment előre a BEAC is. A 37. percben, 71-64-nél sem dőlt el semmi, köszönhetően a fővárosiak zsinórban dobott 7 pontjának. Az utolsó percre érve az világossá vált, hogy -9 már nem lesz, ráadásul a lányok a második meccset is megnyerték, így kettős győzelemmel jutottak a B-csoportos döntőbe.

A győzelemből Varga Sára 26 ponttal és 6 kiharcolt faulttal vette ki a részét, mind a 40 percet a pályán töltve. Drávecz Boróka hozta a legjobb egyéni teljesítményét 20 ponttal, 6 lepattanóval és 6 kiharcolt faulttal – ez 27 VAL-t jelentett. A másik elődöntős párharcban még csak az első mérkőzést játszották le a csapatok, és a Sportdarázs-SMAFC 87-70-es előnyből várhatja a hazai visszavágót.

Dávid Kornél KA – BEAC Újbuda 75-73 (26-19, 8-17, 21-18, 20-19)

DKKA: Varga S. 26/15, Szücs Lu. 7/3, Frindt N. 10/6, Kötő L. 4, Drávecz B. 20

Csere: Papp L. 8, Dávid M. (Szücs Li., Vas B., Vas V.)