Alba Fehérvár – FC Bayern München 78:40 (29:17, 18:7, 13:10, 18:6)

Takács Martin 6/3, Takács Milán 14/3, Pávay Kornél 7/3, Awogbemi Sodiq 20, Nagy Zsombor 13

Csere: Heinrich Zsombor, Balsay Ádám 3, Kuttor Gergő 2, Bertalan Tamás, Nagy Gergő, Takács Erik 2, Lukács Norbert 11/3

A mérkőzésen végig jól védekeztünk és meglepő különbségű győzelmet arattunk.

1. mérkőzés

Alba Fehérvár – Partizan Belgrade 64:67 (16:14, 11:23, 16:14, 21:16)

Takács Martin 10, Takács Milán 14/3, Pávay Kornél 2, Awogbemi Sodiq 17, Nagy Zsombor 14

Csere: Heinrich Zsombor, Balsay Ádám 5, Kuttor Gergő 2, Takács Erik, Lukács Norbert

3 negyeden keresztül mind védekezésben, mind támadásban jól dolgoztunk. Sajnos a 2. negyedben sok hibát követtünk el és az ekkor összeszedett hátrányt a mérkőzés végére nem sikerült ledolgozni.

1. mérkőzés

Alba Fehérvár – Real Madrid 53:86 (19:18, 8:27, 16:18, 10:23)

Takács Martin 11/3, Takács Milán 10, Pávay Kornél 9/3, Lukács Norbert 6, Nagy Zsombor 9

Csere: Heinrich Zsombor, Balsay Ádám, Birkás András 4, Nógrádi-Szabó Péter, Kuttor Gergő 2, Nagy Gergő, Takács Erik 2

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első negyedet sikerült is megnyerni. Sajnos a 2. negyedet nagyon rosszul kezdtük (0:18) és a félidőre 18 pontos hátrányba kerültünk. A 3. negyed is jól sikerült, tetszetős támadásokat vezettünk a sokkal jobb erőkből álló ellenfelünk ellen. A mérkőzésen sérülés miatt nem játszott Awogbemi Sodiq.

1. mérkőzés 5-6. helyért

Alba Fehérvár – Cibona Zagreb 67:102 (17:29, 15:31, 14:26, 21:16)

Takács Martin, Takács Milán 2, Pávay Kornél 10/3, Lukács Norbert 5, Nagy Zsombor 25

Csere: Heinrich Zsombor 7, Balsay Ádám 7, Birkás András, Kuttor Gergő, Bertalan Tamás, Nagy Gergő 8/6, Takács Erik 3

Az első félidőben nagyon fáradtan játszottunk és átgázolt rajtunk a nagyon jó szerkezetű Cibona. A második félidőben az előző mérkőzéseken kevesebbet játszó játékosok játszottak és éltek a lehetőséggel. Szoros második félidőt sikerült játszanunk és a záró negyedet meg is nyertük.

A legjobb fehérvári játékos Nagy Zsombor lett.