DKKA Férfi NBI/B

A Dunaharaszti ellen szerezte meg újabb győzelmét a Dzunic-legénység

Picture of Petz Gábor

Másfél negyedig volt szoros a DMTK elleni mérkőzésünk. Hosszabbításban törte meg U20-as csapatunk a DMTK-ZSAK győzelmi szériáját.

7-0-ás erődemonstrációval kezdtük meg a Dunaharaszti elleni találkozót, de hamar kiderült, hogy ellenfelünk nem csak asszisztálni utazott Székesfehérvárra az újabb győzelmünkhöz. Pafféri és Fekete kosaraival 11-9-re már a vendégek vezettek. A kezdeti kosarak után egyszerűen nem tudtunk a gyűrűbe találni, majdnem minden dobásunk pontatlan volt, és még a büntetőkkel is sokszor hadilábon álltunk. 20-17-re vezetett a DMTK tíz perc elteltével. Hányattatásunknak a második játékrész elején sem volt vége: 25-17 is állt az eredményjelzőn, mire belelendültünk.

A 16. percben, 31-27-es ’haraszti vezetésnél jött a teljes fordulat a mérkőzésen. Elképesztő sorozatot produkáltak Szabó Zsolték, és zsinórban 24 pontot szerezve lényegében megnyerték a mérkőzést. 51-31 után, a 22. percben talált be ismét a DMTK, mi pedig, bár ezt a kiváló periódust leszámítva ezen az estén nem rukkoltunk elő különösebben jó játékkal, vagyunk olyan rutinos csapat, hogy jól menedzseljünk egy ekkora előnyt. Egyszer még 13 pontra feljött a DMTK (32. perc, 64-51), de nem forgott veszélyben a győzelem, és az utolsó percekben egy kicsit még rá is pakoltak a srácok a különbségre.

Legjobbunk a 14 pontos, 14 lepattanós dupla-duplát és 7 kiharcolt faultot, illetve 30 VAL-t elérő Szabó Zsolt lett, aki remekül kamatoztatta fizikális fölényét a palánkok alatt. Legtöbb pontunkat, 20-at, Simon Benedek szerezte, aki emellé leszedett 8 lepattanót is, összesen 25 VAL-t elérve.

Dávid Kornél KA – Dunaharaszti MTK 81-55 (17-20, 30-11, 17-15, 17-9)

MKOSZ Edzőcsarnok, v.: Kéri, Magyari, Propszt (Nagy J.)

DKKA: Simon B. 20/9, Molnár D. 8/6, Kuttor G. 3/3, Szabó Zs. 14/3, Kis R. 5/3

Csere: Somogyfoki P. 8/6, Büki B. 10/9, Szalczgruber Á. 8, Keller V. 5 (Hegedűs K., Denk N., Szalczgruber Zs.)

Pályára léptek U20-asaink is, és ha már a listavezetőt fogadták, az ősz talán legnagyobb győzelmét aratta a csapat. Több U18/A-s játékossal megerősítve álltak ki a DMTK-Zsíros Akadémia ellen, és a srácokat a 0-7-es kezdés sem tántorította el. A döntetlenre végződő első félidő után a harmadik negyed derekán magukhoz ragadták a vezetést Denk Norbiék, akik kevéssel a 30. perc lejárta után már 48-39-re, a 34. percben pedig 57-44-re is álltak.

A végjátékban azonban ledolgozta hátrányát a Darazsak, és az utolsó pillanatokban hosszabbításra mentették a bajnokit. A ráadásban fej-fej mellett haladt a két csapat, a 45. percben, 72-72 után aztán Vincz Botond hármasával dőlt el a mérkőzés, az ellentámadásból nem találtak be a vendégek. A végeredményt szintén Vincz büntetőből állította be. A DKKA ezzel elvette a DMTK-Zsíros Akadémia veretlenségét!

Dávid Kornél KA U20 – DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20 76-72 (11-13, 17-15, 20-13, 17-24, 11-7 – hosszabbítás után)

DKKA: Hegedűs K. 3/3, Darabont B. 4, Hüll M. 10/6, Szalczgruber Zs. 6/3, Rigó B. 1

Csere: Denk N. 16/3, Vincz B. 26/9, Budai B. 5/3, Arany Zs. 2, Denk M. 3, Roszel I., Szántó M.