Dátum: 2018-12-15
Csapatok: Tatabányai Kosárlabda Club – DKKA U14/B
Eredmény: 28 : 77
Negyedek: 4 : 16, 0 : 32, 11 : 12, 13 : 17
Edzői értékelés: A mérkőzést hivatalos végeredménye 0-2, mivel csak 9 játékossal jelent meg az ellenfél.
Tatabánya csapatát jól ismerjük, eddig minden fordulóban egy csoportban voltunk, és 3 fordulóból kétszer játszottunk is velük, így nem voltak ismeretlenek a számunkra.

A mérkőzés célja az volt, hogy gyakoroljuk az edzésen tanultakat és mindenki neve mellett szerepeljen pont a 40.perc végére. Megküzdöttünk érte, de végül a kitűzött célt elértük 🙂

Az első félidőben átrohantunk az ellenfélen, viszont a második félidőben kiengedtünk, aminek annyira nem örülök, mert ha valamivel gyengébb az ellenfél, akkor sem engedhetjük meg magunknak, hogy csak a cipőnket küldjük fel a pályára, azt gondolván, hogy magától megoldja a helyzeteket.

Rengeteg ziccer marad ki még mindig, így lesz mit gyakorolni bővel a karácsonyi pihenő után.

Negyedek: 33 : 3, 28 : 3, 24 : 8, 15 : 14
Edzői értékelés: Tudtuk, hogy a Sopron csapata jóval erősebb játékerőt képviselnek, mint bárki ebben a csoportban, ennek ellenére feltett kézzel nem lehet elkezdeni a mérkőzést, úgy játszottak a soproni lányok, mintha mi a pályán se lettünk volna.

Ezen a mérkőzésen nagyon sok hiba előjött, amivel eddig nem szembesültem a mérkőzés sorozatok során, sajnos nem tudunk elszakadni, így rengeteg labdát adtunk el a bedobásokból, vagy be sem tudtuk dobni a labdát.

A félidőben annyit kértem a gyerekektől, hogy felejtsük el az első félidőt és próbáljunk meg hatékonyabban kosárlabdázni, és ha lehet ne kapjunk 100 pontot, és legalább dobjunk 30 pontot. Az utolsó percig azt hittem sikerülni is fog a lányoknak, de sajnos az utolsó 20 mp-ben volt egy gól jó+1 büntető-s faultunk, így a Soproniak megdobták a 100. pontjukat is. Viszont majdnem megdobtuk a a 30 pontot, ami annak köszönhető, hogy harcosabban mentek fel a pályára a lányok, küzdöttek a szabad labdákért és bátrabban játszottak.

Sokat tanultunk ebből a mérkőzésből, amit bízom benne a jövőben kamatoztatni fogunk.

Jó pihenést a téli szünetre a lányoknak és megújult erővel várom őket januárban!