A Zalaegerszeggel játszunk a döntőbe jutásért

Kiemelt Kadett Bajnokság

Felsőházi rájátszás

1. forduló 2016. 04. 16.

Nyíregyházi Sportcentrunk KA – Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 63:72 (15:23, 20:15, 11:18, 17:16)

Takács Martin 13, Csernavölgyi I. 20/3, Heinrich Zs. 4/3, Takács Milán 17/6, Nagy Zs. 11

Csere: Lukács N. 3/3, Pávay K. 4, Seyi Awogbemi

Végig koncentráltan játszottunk a mérkőzésen. Védekezésünk szinte végig jól működött. Ellenfelünk 3 pontos dobásai okoztak párszor gondot. A szerzett labdákból (19) és a megszerzett lepattanókból (27 védő, 21 támadó) sok támadást vezethettünk.

Sajnos, a dobószázalékunk nem volt a legjobb (37%) és kihagytunk 12 büntetőt, ezért lett szorosabb az eredmény. De a csapat nagyot küzdött a fontos győzelemért.

1. forduló 2016. 04. 17.

Debreceni Kosárlabda Akadémia – Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 86:55 (16:9, 28:10, 16:23, 26:13)

Takács Martin 8, Csernavölgyi I. 5, Pávay K. 3/3, Takács Milán 15, Nagy Zs. 2

Csere: Lukács N. 2, Balsay Á. 2, Heinrich Zs. 14/9, Nógrádi-Szabó P., Nagy G. 4/3

Keleti túránk 2. mérkőzésén az első félidőben enerváltan, fáradtan játszottunk. Lehet, hogy az előző napi siker még benne volt a fejekben.

A második félidőre aztán összekapták magukat a játékosok és egy igen jó 2. félidőt játszottunk a csoport első Debrecennel.

A bajnokság folytatásában a Zalaegerszeg csapatával játszunk páros mérkőzést az országos döntőbe jutásért.