63 : 44

Negyedek:

21 : 5, 14 : 13, 10 : 10, 12 : 16

Edzői értékelés:

Sajnos nem úgy indult a hétvége, ahogy szerettük volna. Péntektől a vasárnapi mérkőzés kezdésig a már tudott hiányzókon kívül négy játékosunk esett ki betegség miatt.

Becsülettel végig küzdöttük a meccset, még a vége előtt 4-5 perccel is sikerült 10 ponton belülre felzárkózni.

Ács Péter (U14/C):

A legelső fordulóban szeptemberben vereséget szenvedtünk az oroszlányiaktól, így mi más lehetett a célunk, mint a visszavágás. A mostani mérkőzésen azonban esélyt sem adtunk ellenfelünknek, annak ellenére, hogy több hiányzók volt és az első és második negyedben is megsérült egy játékosunk. Akik egészségesek voltak viszont magabiztosan, kicsit már a következő mérkőzésre is tartalékolva játszottak. Nagyon örülök, hogy 6 játékosunk 10 pont felett teljesített.

Salamon Endre (Alba-Sportopus):

A legvégsőkig küzdöttünk, sajnos az utolsó két percre már nem volt erőnk az egyébként ügyesen kialakított helyzetek értékesítésére.

Nyilván vannak olyan hiányosságok, javítani valók, amikkel az elkövetkező időszakban bőségesen foglalkoznunk kell majd, de itt és most csak a dicséretet akarom kihangsúlyozni azért a nagyszerű helytállásért és küzdeni tudásért, amit a játékosok mindkét mérkőzésen tanúsítottak.

15 : 24, 17 : 10, 21 : 20, 17 : 18

A második mérkőzésen igen megilletődötten kezdtünk. Se támadásban, se védekezésben nem működött semmi. Valamiért nagyon tartottunk ellenfelünktől. Aztán a második negyedtől elkezdtünk hinni magunkban. Sokkal bátrabban, eredményesebben és főleg agresszívebben kosárlabdáztunk. Az egész második félidőben a Sólymok és az eredmény után mentünk, másfél perccel a vége előtt a vezetést is átvettük rövid időre. Sajnos a végjátékot elbuktuk, bár 8 másodperccel a vége előtt két meccslabdánk is volt. A vereség ellenére büszke vagyok a megtizedelt csapatomra, mert minden problémánk ellenére remekül helytálltunk.