DKKA Női Amatőr

Fordulatos mérkőzésen győztünk Újbudán

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Hullámzó játékkal, kiélezett utolsó percek után szereztünk nagy győzelmet a női másodosztály nyitó fordulójában.

A sérült Laufer Gabi nem állhatott Szentpáli Gergő és Kovács Dávid rendelkezésre a bajnokság nyitó fordulójában, ott volt viszont új igazolásunk, Szücs Luca. A hazai oldalon több olyan játékos is szerepet kapott, aki előző nap még az A-csoportban jutott játéklehetőséghez.

Az első percekben a BEAC ragadta magához a kezdeményezést, és Vita pontjaival 10-4-re lépett meg. Szaladtunk az eredmény után, sőt, a negyed végét elrontottuk: 18-15 után zsinórban 6 pontot, közte egy utolsó pillanatos hármast szerzett a BEAC, így 24-15-ről kezdtük a második etapot. Ahol nagyot fordult a játék képe. A hazai dobások kimaradtak, Frindt Nikiék pedig szállítani kezdték a kosarakat. A 14. percre átvettük a vezetést helyettes csapatkapitányunk révén. 30-31 után zsinórban 10 pontot szereztünk, és csak a sokasodó faultok miatt nem mondható tökéletesnek ez a játékrész: Drávecz, Frindt, Kötő és Varga is több személyivel állt, mint ahány negyedet lejátszottunk.

A 41-31-ről kezdődő harmadik negyedben jött a következő fordulat: folyamatosan lopózott közelebb, majd a 28. percre ledolgozta hátrányát a BEAC. Ehhez hozzájárult, hogy edzőink kényszerpályán mozogtak a személyik miatt a rotációt illetően, fenti négyesünk mindegyike begyűjtötte ugyanis az újabb faultját. Katona hármasával 51-49-nél vették vissza a vezetést a hazaiak, és 57-53-ról kezdődött a negyedik negyed. Vas Betti hármasával kiegyenlítettünk, és fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó 5 percre 63-59-es előnyben fordultunk, de 65-65-nél ismét egyenlő volt az állás. Az utolsó két percben Papp Lilla harcolt ki két kulcsfontosságú 2+1-et. 67-70-nel fordultunk az utolsó fél percre. Szücs Luca blokkolta Katonát triplakísérlet közben, amivel eldőlt: idegenbeli rangadót nyert amatőr női csapatunk a bajnokság első fordulójában!

BEAC Újbuda – Dávid Kornél KA 67-72 (24-15, 7-26, 26-12, 10-19)

ELTE Sporttelep, v.: Czupi, Gyurka

DKKA: Varga S. 15, Frindt N. 18/9, Kötő L. 2, Szücs Li. 12, Drávecz 3

Csere: Papp L. 13, Szücs Lu. 6/3, Dávid M., Vas B. 3/3

Szentpáli Gergő: Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de szerencsére a helyén volt a lányok szíve. Rengeteg hibával játszottunk, de mindig akadt olyan játékosom, aki vezérré lépett elő és átlendítette a csapatot a holtponton. Nem vagyok maradéktalanul elégedett; lesz min dolgozni a folytatásban.

Varga Sára: Örülök a győzelemnek, és hogy elkezdődött a szezon. Sok hibával játszottunk és faultproblémánk is volt, de egy első meccsnek ilyennek kell lennie, ebből tudunk építkezni tovább.

Címlapfotó: BEAC Újbuda/Horváth Enikő