Csapatok: DKKA/B – Várpalotai Gepárdok
Eredmény: 77 : 63
Negyedek: 20 : 18, 19 : 10, 4 : 16, 16 : 15
Hosszabbítás: 18 : 4
Edzői értékelés: A szezon első fordulója, ami sajnos nem volt teljesen mérvadó az eredményeket tekintve, ugyanis 4 csapatból 2 csapat 10-nél kevesebb játékossal jelent meg, így a szabálynak megfelelően még a mérkőzések kezdetén tudtuk melyik mérkőzésen ki lesz a győztes.

Az első mérkőzés számunkra egy kicsit presztízs mérkőzés is volt, annak ellenére, hogy az ellenfél 8 emberrel érkezett meg – így a mérkőzés kimenetelét figyelmen kívül hagyva 2-0 nekünk – szerettünk volna igazi győzelmet is aratni, ami sikerült is.
Az első 5 percet leszámítva szépen kosárlabdáztunk.

Jól oldottuk meg az elzárások utáni védekezést, valamint a csapdákból szépen passzoltuk tovább a labdákat az üresen álló társunknak és kosárral fejeztük be az emberelőnyös helyzeteket.

Védekezésben van még mit javítani, nem védekezünk tisztán, sok faultot kapunk, mindenki meg akarja szerezni azonnal a labdát, így nem a lábunkat, hanem a kezünket használjuk.

Mivel a harmadik negyedben elaludtunk picit, az ellenfél ledolgozta a hátrányát, így 1 ponttal át is vették a vezetést az etap végére, ami egy küzdelmes és izgalmas végjátékot eredményezett.

Hosszabbításra az ellenfél 8 játékosából 4 játékos kipontozódott, így 5 a 4 ellen kellett befejezni a mérkőzést, ami részben felénk billentette a mérleget.

Összességében elmondhatom, hogy végig küzdve, megérdemelt, igazi győzelmet arattunk.
Külön szeretném kiemelni Szabó Vivient, aki alig 3-4 hónapos munkával élete első kosárlabda mérkőzését játszotta és a neki szánt feladatot 100 %-osan végre is hajtotta.

Negyedek: 26 : 2, 34 : 2, 14 : 1, 20 : 2
Edzői értékelés: Az első mérkőzéshez viszonyítva egy könnyebb mérkőzés következett, ahol mindenki felszabadultan játszott és az volt a cél, hogy minden játékos szerezzen kosarat, ami sikerült is.

Gratulálok a győzelmekhez, bízom benne, hogy ez a két győzelem megfelelő löketet ad a szezonra!