Izgalmas mérkőzés, két pontos győzelem

1. május 15. Székesfehérvár

Pest megyei felnőtt női bajnoksáég

Dávid Kornél K.A. – Gödöllő   61 – 59 (9-14, 11-8, 17-15, 14-14,10-8)

Ez izgalmas volt! Mind a két csapat eddig 10 mérkőzésen nyert és négyszer kapott ki. Aki jobban hajrázik az végez a dobogó 3. fokán!

A szinte végig zónázó vendégek kezdtek jobban, 5 ponttal elhúztak a támadásban sokat hibázó hazaiakkal szemben (dobószázalék 4/21 19% és elhibázott 2 büntető).

A második negyedben kevesebbet hibáztunk, így faragtunk a hátrányból (d.sz.  4/15 27%, büntető 3/9 33%).

A harmadik negyed végére kiegyenlítettük (mezőnyből 7/24 29%. vonalról 2/2). A negyedik negyed eleje a vendégeké volt, 6 ponttal megléptek. A következő 2 percben egy 8-0-ás rohammal fordítottunk! A zsinórban 6 büntetőt értékesítő gödöllőiek ismét vezettek (47-51).  Az utolsó két percben büntetőt hibázva is sikerült egyenlítenünk (7/18 39% és 0/2)!

Hosszabbítás!

A hosszabbítás 3. percében 8 pont ide, ebből a végére 2 megmaradt (4/9 44% és 1/2 50%)!

Izgalmas, változatos mérkőzésen, különösen támadásban sokat hibázva, nagy küzdelemben nyertünk!

Balsay Dalma                   5 (19 lepattanó)