Negyedek:

8 : 12, 2 : 0, Büntetők: 7 : 8, 12 : 10, 6 : 8

Edzői értékelés:

Schermann László (Csigák):

Sikerült visszavágni az előző vereségért. Lelkesen és ügyesen játszott mindenki!

10 : 7, 4 : 16, Büntetők: 6 : 3, 8 : 1, 12 : 14

Jól küzdöttünk, megfordítottuk az eredményt, a végén a szerencsésebb csapat nyert.

Deme Dóra (Gepárdok):

Ismét a D csoportban próbálhattuk ki magunkat. A Csigák csapata rendkívül kemény ellenfélnek bizonyult, remek meccset játszhattunk velük!

Az első negyedben felváltva estek kosarak mindkét oldalon, mégis 3 ponttal ők dobtak többet. Kezdeti (szokásos…) álmosságunk után Bálint felvállalta a labdafelhozatalt és tudott belőle ziccereket dobni, akár védő mellett is. Ha neki nem ment az 1:1, akkor Roli és Döme segítette.

A második játékrészt 4:16-ra hoztuk, ebben vezető szerepe volt Zétinek, aki 2008-as létére vezérként vitte a hátán a csapatot bátor játékával, lendületes megindulásaival és szép befejezéseivel. Le a kalappal előtted. Ebben a negyedben Andrisnak az eddigi mérkőzéseknél nehezebb dolga volt, hiszen a 11-es kisfiúval egymást lefogták, űzték-hajtották, így Andris 2 pontot szerzett, viszont jó védekezésének köszönhetően az ellenfélnek összesen 4 dobott pontot engedélyezett. Kimerítő negyed volt, küzdős-hajtós, K. Marci és Atti beszállt a pontdobók közé, így egy remek negyeddel fordulhattunk.

Ám előtte még a büntetők, 3-at sikerült csak bedobni, ismét könnyíthettünk volna a végjátékon, ezek mindig fontos, értékes pontok. 20:26-ról indult a harmadik negyed.

Itt rövidzárlat ismét. 8:1-es játékrészt produkáltunk, vagyis inkább csak néztük, mi történik a pályán. Védekezésben későn ocsúdtunk fel, támadásunk pedig fáradt, lassú volt. Sebaj, mínusz egyről folytattuk.

A záró negyedben Andris ismét megküzdött emberével, amiből pár percig ők jöttek ki jobban, 5 pont volt oda. Időkérés után K.Marci és Andris betalált, így jöhettünk felfelé. Látszódott, hogy fáradunk, de ők is, ergo erre nem foghattuk. Fejben össze kellett szedni a gondolatokat, a lábakat-karokat a védekezéshez, lendületet, keménységet a támadáshoz. Levi itt fontos pontokat szerzett! Utolsó két percben Andris két büntetőjével vezettünk, ám egy perccel a vége előtt kaptunk egy ziccert, ők álltak nyerésre. Ám ekkor egy fault, mi dobhattunk, vagyis Pásti Andris, akinek azt a lélekjelenlétét tanítani kéne…!!! No meg a technikát. Sziklaszilárd kézzel és fejjel, mindkét büntetőt bedobta, 2 másodperc volt vissza, így egy ponttal mi örülhettünk, de nagyon!

Kiemelném még Döme és B.Bence védekezését, valamint a csapat minden tagjának remek hozzáállását és akaratát!

GRATULÁLOK A GYŐZELEMHEZ!

Köszönöm Nektek ezt az élményt! Ellenfelünknek köszönjük a játékot, szülőknek a szurkolást!

8 : 3, 12 : 6, Büntetők: 5 : 2, 4 : 10, 16 : 3

Második meccsünket pihenő nélkül játszottuk, a Csigák őket 3 ponttal verték meg, így szoros küzdelemre számítottam. Azonban az előző mérkőzéstől úgy tűnik, szárnyakat kaptunk, és ellentmondást nem tűrően, fegyelmezetten, végig vezetve, magabiztos győzelmet arattunk.

Az első negyedben Zsombi, Cs.Bence és Roli kosaraival vezettünk, szép védekezéssel 3 pontot kaptunk. Második ötösünknél inkább a támadás dominált, Andris lendületes ziccereket dobhatott, Laci pedig lepattanókból szerezhette meg kosarait.

A félidei büntetők most jobban mentek, 5 pontot adhattunk hozzá az eredményhez.

Fordulás után kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, a 4-es kisfiún Zéti elfáradt, Atti vette át, amit szépen oldott meg. Ám az addig dobott pontoknak, és az első félidő jó védekezésének köszönhetően még mindig nálunk volt az előny, amit már nem lehetett behozni.

Utolsó negyedben végig szorosan védekeztünk, emberrel szemben, amiből sok labdát szereztünk, indulhattunk, abból voltak passzok is, és mienk volt szinte az összes lepattanó. Döme-Marci-Andris hármas 16 pontot szorgoskodott össze. Örültem, hogy a három magasunk (Zsombi, Cs.Bence, Laci) harcoltak a lepattanóért, B.Bence és Levi hasznosan passzolt és védekezett, Roli ügyesen helyezkedett, amiből dobni is tudott, Atti és Zéti pedig sok labdát szereztek, Bálint pedig jól látott a pályán, okos döntéseket hozott.

Gratulálok a csapatomnak, köszönöm az egész napot Nektek és a szülőknek is!