Csoport:Kenguru Bajnokság, 3. forduló “D” csoport

Helyszín:Székesfehérvár, Németh László Ált. Isk.

IV. negyed:017
Hosszabbítás:

Edzői értékelés:

Deme Dóra (Kacsák):

Nagyon megilletődve kezdtük a mérkőzést, az ellenfél 11-es játékosa sorra dobta nekünk a pontokat, 24-8 lett oda az első negyed. A kapott-és dobott ponttal sem voltam elégedett.

A második negyedünk erősebbre sikerült, Gyuszi és Bendegúz szépen fejezte be helyzeteit, jó védekezéshez pedig minden pályára lépő játékos hozzá tette a magáét.

A félidei büntetőkből hetet tudtunk értékesíteni, ez az eddigi csúcs, örültem neki!

A második félidőben két gyors, ügyes játékossal állt fel a Fűzfő, de Sz. Patrik és Barna remek védekezésével (no és persze a többiekével) sikerült tartanunk az előnyünket.

Utolsó negyed sem volt kevésbé gólzáporos, 0-17-es játékrészt produkáltunk, ezzel miénk lett a megérdemelt győzelem!

Gratulálok a csapatnak! Ellenfelünknek köszönjük a játékot.

Fekete Csilla (Gepárdok):

” A játék a fontos”: Nagyon sokan hiányoztak a csapatból (10-en!!), örültünk, hogy ki tudtunk állni.

Így több lehetőséget kaptak azok is, akik eddig kevesebbet játszottak. Tudtuk, hogy hiányoznak a “húzó játékosok”, mégsem estek kétségbe a fiúk. Igyekeztek, küzdöttek, ennyire volt elég.

“Akár nyerhetünk is!”: A csapat lelkesedése cseppet sem hagyott alább

Komoly esélyt láttak a győzelemre is, de az egymás utáni két mérkőzés azért kivett az erejükből.

Nagyon sok közeli dobásunk kimaradt, az újak még nem tudták annyira követni védekezésben a támadójukat. Több meghatározó játékosunk hiányzott, ez most sajnos így alakult.

IV. negyed:126

A nap utolsó mérkőzését játszhattuk a “C” csoportba való feljutásért az Apró Sárkányokkal.

Első fordulóbeli alulmaradásunk 3 ponttal történt, most szerettünk volna visszavágni, és éreztem, hogy van is keresnivalónk.

Nem meglepően szorosan alakult az első negyed, egállal várta a második sor a folytatást.

Harcosak voltunk, akartunk, védekeztünk, labdát szereztünk, de a dunaújvárosiak nem hagyták magukat. Jó volt látni azonban, hogy amit Szántó Patriktól kértem, a 7-es kisfiú védése, szinte hiba nélkül megoldotta! Szemben védekeztél, palánk-ember között, élmény volt nézni. Ugyanígy Domi küzdését, valamint Bendegúz pontjait, bár visszafogottnak éreztem az első negyedet. Kinga és Zsófi a rájuk osztott feladatokkal megbirkóztak, még fiúk ellen is.

A második negyedben Gyuszi és Barna vezérletével 6 ponttal nyertük a játékrészt, a 4 kapott pont pedig remek védekezésről árulkodik! Gyuszinak sikerült lefogni a 8-as játékost, az egész meccsen 1 (büntető) pontot tudott dobni nekünk!!! Valamint Ádám lepattanózása kiemelkedő volt, és Szelina-Bobo-Dani hármas is megérezte a mérkőzés lüktetéséhez, nagyon akartatok, az eredménye meg is lett.

A félidei büntetőink száma megint visszaesett 2-re. A második félidő előtt mondtam a gyerekeknek, hogy ez az utolsó lehetőség, mindent ki kell adni magunkból! Sikerült!

A harmadik negyedben ugyan egálra hozták az eredményt, de a negyedik játékrészben rengeteg szerzett labdával, indulásokkal, alapvonali bedobásnál befutásokkal értékes, győzelmet jelentő pontokat szereztünk!

Gratulálok a csapat minden egyes tagjának, megérdemeltétek a győzelmet és a feljutást a “C” csoportba!

Szülőknek köszönjük a szurkolást és támogatást, ellenfelünknek pedig a sportszerű játékot!