Kettős győzelem a Pest megyei bajnokságban

Botos Péter

Pest megyei gyerek bajnokság

1. február 28. Dunaharaszti

Nem volt könnyű a helyzet, mert a csapat fele a tinik közül került ki. Ezen a hétvégén tini forduló is volt, ahol nehéz feladatot kellett megoldani a legjobbaknak! A helyettesek jól helytálltak és a tini csapat is elérte célját!

DMTK Haraszti Sasok – Dávid Kornél KA 39-71 (5-30, 10-10, 16-14, 8-17)

Az első negyedben a lányokból és fiúkból álló hazaiak ellen megnyugtató előnyt szereztünk, utána sokat cserélve készültünk a második mérkőzésre. Kiemelkedett Sipos Viktória 25, Aschenbrenner Berta 13, Ács Imola 11, Sprecak Korinna 8 pontja és Reizer Anita védekezése!

Reizer Anita 2, Sajtos Csenge 2, Bozóti Vivien 2, Kovács Maja, Ács Imola 11, Sprecak Korinna 8, Kocsis Zita 4, Bende Nikoletta 4, Sipos Viktória 25, Aschenbrenner Berta 13

Edző: Ádám Csilla

Másod edző: Bekő Zsolt

Dávid Kornél KA – PSzSE Kisördögök 68-66 (24-15, 9-14, 12-18, 23-19)

Csak fiúkból álló csapattal játszottunk! Az első negyedben 9 pontos előnyünk volt! A félidőre 4 pontra zárkóztak!

A harmadik negyed végén 2 pont volt a fiúk előnye. Izgalmas volt a végjáték, Sipos Viktória, Ács Imola, Reizer Anita kipontozódott és a fiúk vezettek 3 ponttal! Kocsis Zita kiegyenlített, faulttal együtt bedobta a ziccert és a büntetőt is értékesítette: 64-64!

Az utolsó percben a fiúk támadását kivédekeztük, és most a betörő Bozóti Vivien ellen szabálytalankodtak.

Az ellenfél edzőjét folyamatos reklamálás miatt kizárták, még két büntetőt dobhattunk, Vivi mind a négy büntetőt értékesítette!

Már csak szépíteni maradt idejük a fiúknak!

BRAVÓ LÁNYOK!!!!! Mindenki nagyot küzdött!

Reizer Anita 5, Sajtos Csenge, Bozóti Vivien 10, Kovács Maja 3, Ács Imola 8, Sprecak Kornélia 1, Kocsis Zita 6, Bende Nikolett 2, Sipos Viktória 31, Aschenbrenner Berta 2