Második helyezés a Zsíros Tibor U12-es emléktornán

Szeptember 6-7-én felkészülési tornán vettünk részt Kőbányán, ahol Zsíros Tibor emlékére rendeztek két napos gyermek tornát.

A felkészülés elején járó csapatunk 3 mérkőzésen bizonyíthatta az augusztusi edzések eredményességét.

Négy játékosunk a serdülők mezőnyében is játéklehetőséghez jutott, így közülük mindig csak 1-1 játékos állt a rendelkezésünkre.

DKKA – Kecskeméti Kosárlabda Akadémia 42 – 53 (13-20, 15-7, 6-17, 6-4 B: 2-5)

Az előzetes győzelmi reményeinket nem sikerült valóra váltanunk. Nagyon sok hibával, valós tudásunkból nem sok mindent megmutatva játszottunk. Vereségünk teljesen jogos volt, még ha ellenfelünk nem is tartozott a legerősebb csapatok közé.

Legjobb dobók: Juhász Levente 10, Hargitai Balázs 9, Kertész Dávid 6 pont

Szolnoki VSI – DKKA 33-80 (8-19, 13-22, 5-19, 5-18 B: 3-2)

Már a bemelegítésnél látszott, hogy ellenfelünk nem túl acélos. A mérkőzésen végig agresszíven tudtunk védekezni, sikerült sok labdaszerzéssel, könnyű kosarakat dobni. A közel 50 pont különbség jól mutatja a két csapat közti különbséget.

Legjobb dobók: Gombás Gergő 19, Hargitai Balázs 15, Éder Barnabás 11 pont

DKKA – Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia 61-61 (10-11, 14-19, 20-11, 12-16 B: 5-4)

Vasárnap délelőtt a házigazdák csapatával mérkőztünk, akik első két mérkőzésüket meggyőző fölénnyel nyerték. Szerencsére erre a mérkőzésre már 2 játékosunk is visszakerült hozzánk a serdülőktől, ami lényeges volt a mérkőzés szempontjából. Egy nagyon képzett, kiemelkedő játékosokkal rendelkező ellenféllel találkoztunk, akik az első félidőben végig uralták a mérkőzést. A harmadik negyedben aztán sikerült megfordítani a mérkőzést és az utolsó negyedben hatalmas akarattal, nagyot küzdve sikerült megtartanunk a 61-61-es állást, ami a félidei büntetők miatt a győzelmünket jelentette.

Legjobb dobók: Hargitai Balázs 16, Szűcs Dávid 13, Pákozdi Csongor 11 pont

A csapatunk tagjai voltak:

Gombás Gergő (29 pont), Pataki Marcell (6), Mátyás Merse (11), Szűcs Dávid (13), Hargitai Balázs (40), Pákozdi Csongor (11), Éder Barnabás (15), Kertész Dávid (9), Murvai Szabó Kornél (18), Engi Soma (6), Bajnok Bulcsú (6), Hegedűs Kornél (5), Juhász Levente (10), Bodrogai László (2)

Csapatunk legjobbja Hargitai Balázs különdíjat kapott!