DKKA Női NBI/B

Nagy rangadót nyertek a lányok!

Picture of Petz Gábor

Nehezen indult, de a két páros negyedben egyértelműen a DVTK fölé nőttek Varga Sáráék a kifejezetten színvonalas játékot hozó bajnokin.

A sérült Vas Bettin kívül mindenki hadra fogható volt csapatunkból, a DVTK soraiban pedig nem volt ott a súlyos sérülést szenvedő, felnőtt válogatott kerettag Toman Petra. Eleinte úgy tűnt, hogy nem viselte meg (egyik) legjobbja hiánya a miskolci csapatot, amely az 5-0-ás kezdésünk után jól tartotta magát. A 8. percig egy-egy kosárral még vezettünk, majd Fárbás triplája után (13-13) kintről talált be Oláh is, és a negyed végére hétpontos előnyt építettek fel a vendégek (17-24). A második negyed hat hazai ponttal kezdődött, sorozatunkat Aho Tyra hármasa szakította meg. Sőt, a kosár kilenc DVTK-pont első fecskéje volt (13. perc, 23-33) a találat. Újabb fordulatot Varga Sára hármasa hozott, majd irányítónk duplájával ismét csak egy triplányi volt közte (19. perc, 32-35). A vendégek ezt az előnyt vitték tovább a második félidőre.

Nem változott a játék képe a harmadik negyedre: felváltva estek a kosarak, amiket nálunk főleg Drávecz és Varga szállított. Sikerrel őrizte 3-6 pontos előnyét a DVTK. A 25. percben Szücs Lilla pontjaival megvolt az egyenlítés, majd a 27. percben hosszú idő után Varga pontjával rövid időre vezettünk (49-48), de Fárbás egy hármassal köszönt be. Innentől a negyed végéig nagyjából kosaranként változott a vezető csapat kiléte, és 56-59-ről kezdődött az utolsó felvonás. A 33. percig kellett várni, hogy ismét mi legyünk előnyben, és az elképesztőt játszó Varga Sára pontjai után csapatunk másik motorja, Laufer 3+1-es kombinációval köszönt be. 66-61 után Fárbás kétszer is betalált, a végjátékban többször is feljött 1-1 pontra a DVTK. Varga, Drávecz és Laufer személyében azonban három nyerő kártyalap is volt Szentpáli Gergő paklijában. A 39. percben, 77-67-nél dőlt el a találkozó, az utolsó pontokat pedig Oláh jegyezte.

A 77-71-es győzelemmel beértük a tabellán a miskolci fiatalokat, de egymás ellen jobb a mérlegük, vagyis gyakorlatilag még egy győzelem az előnye a DVTK-nak. Csapatunkból Varga Sára egészen extra teljesítményt nyújtott: 31 pontja mellé 9 labdát szerzett és 7 személyit harcolt ki, ami 40-es teljesítményindexet ért. Drávecz Boróka (12 pont, 5 lepattanó, 23 VAL) és Laufer Gabriella (15 pont, 5 lepattanó, 18 VAL) is dicsérhető – ahogy a csapat valamennyi tagja.

Dávid Kornél KA – DVTK U23 77-71 (17-24, 18-14, 21-21, 21-12)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Magyari, Kaposi

DKKA: Varga S. 31/6, Frindt N. 12/6, Szücs Lu. 2, Laufer G. 15/6, Drávecz B. 12

Csere: Szücs Li. 5/3, Dávid M., Papp L., Kötő L. (Vas V., Monics D., Milis L.)