Dátum: 2020-01-12
Csapatok: DKKA – Bajai NKK
Eredmény: 93 : 84
Negyedek: 22 : 17, 21 : 20, 23 : 23, 27 : 24
Edzői értékelés: A Baja csapata ellen kezdtük meg a régiós döntő 4 csapatos küzdelmeit. A másik elődöntőben a Zalaegerszeg csapata a kaposvári Gyakorló DSE ellen játszott a döntőbe jutásért.

A mérkőzés elejétől kezdve kiegyenlített csata folyt a pályán és viszonylag sok kosár esett. A védekezésünk nem működött rendesen, főleg 1:1-ben kerültünk sokszor megoldhatatlan feladat elé, illetve jó pár elkerülhető kosarat kaptunk hosszú indításból. Végig 6-8 pont közötti különbség volt a két csapat között a II. félidőben is, csak a meccs vége előtt pár perccel tudtunk viszonylag megnyugtató előnyt kiharcolni és a saját javunkra eldönteni a találkozót.

Ezzel a győzelemmel bejutottunk a torna döntőjébe.

Negyedek: 10 : 15, 23 : 21, 20 : 13, 20 : 17
Edzői értékelés: Számunkra elég rosszul indult a mérkőzés, ugyanis amíg mi kihagytuk a ziccereinket, addig ellenfelünk élt a felkínált lehetőségekkel. Első kosarunkat az 5.percben szereztük.

A II. negyed közepén már 11 pontos hátrányban is voltunk,innen küzdöttük vissza magunkat a szünetre -3 pontra.(33:36).

A II. félidőben is inkább a küzdés volt a jellemző,mint a szép játék.

A 26.percben sikerült először vezetnünk a a meccs folyamán.(46:45).

Továbbra sem találtuk a saját ritmusunkat, viszont az utolsó 3 percben sikerült néhány extra megoldással magunk felé billenteni a mérleg nyelvét és ezzel megnyerni a döntő összecsapást.

Két nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, ahol nem mindig a szép játék dominált, viszont óriási szívvel küzdve, értékes győzelmeket arattunk!