DKKA Féfi NB/B

Nem termett babér Hódmezővásárhelyen

Picture of Petz Gábor

U20-as, majd felnőtt együttesünk is kikapott a Vásárhelyi Kosársulitól.

Több játékosunk nem teljesen egészségesen lépett pályára a kétségkívül nehéznek ígérkező összecsapáson. Orgona triplája adta meg a kezdőlökést a hazaiaknak, akik 8-2-vel indították a találkozót. A sokkal frissebbnek tűnő hazaiak 12-4-re is vezettek, de a 8. percre utolértük őket. A negyed hajrája a Vásárhelyé lett, és 29-22-re vezettek a hazaiak tíz perc játék után. A kisszünetet követően visszaesett a vásárhelyi pontzuhatag, de a fehérvári is. A 13. percben Balogh triplájával 35-24-re vezetett a házigazda. Mentünk előre becsülettel, és Szabó vezérletével négy pontra jöttünk fel (17. perc, 40-36). A félidőben 44-38-ra vezetett a Vásárhelyi Kosársuli.

Kosárváltásokkal indult a harmadik negyed, 48-45 után aztán két hazai tripla következett, amivel ismét meglépett a Vásárhely. Szabó Zsolt és Kis Raul gondoskodott a DKKA-pontokról, és a negyed végére egyetlen kosárra jöttünk vissza (30. perc, 59-57). Bálint pontjai zárták a 30. percet. A negyedik felvonásban elsősorban büntetőkkel szerzett ismét jelentősebb vezetést a Hódmezővásárhely, és erre már nem volt válasza együttesünknek. A 33. percben ismét megvolt a közte tíz (68-58), mi pedig sorra rontottuk el a támadásainkat. A 35. percben, Borbáth büntetői nyomán, 73-58-nál már lehetett sejteni, hogy ezen a meccsen nem mi fogunk örülni a végén.

Az utolsó percek hazai örömjátékkal peregtek le, és a jó formában lévő, megerősödött Vásárhelyi Kosársuli 79-63-ra győzte le a rossz passzban talált és gyengébb dobóteljesítményt kifogó együttesünket. Ezúttal csak Szabó Zsolttól (21 pont, 18 lepattanó, 28 VAL) és Kis Raultól (15 pont, 8 lepattanó, 20 VAL) jött jó teljesítmény. Csüggedni nincs okunk, hiszen továbbra is magabiztosan vezetjük a Zöld csoportot, és időnk sem, mert február 2-án rangadót játszunk hazai környezetben a SMAFC ellen.

Vásárhelyi Kosársuli – Dávid Kornél KA 79-63 (29-22, 15-16, 17-19, 18-6)

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, v.: Földi, Drenyovszki, Polonkai (Bogárdi)

DKKA: Simon B. 3, Molnár D. 10/3, Szalczgruber Á. 6, Szabó Zs. 21/3, Kis R. 15/9

Csere: Kuttor G., Somogyfoki P. 6/3, Büki B., Keller V. 2 (Somogyfoki Sz., Hegedűs K.)

Dzunic Branislav: Sajnos nem tudtuk a szokásos játékunkat játszani. A fiúk mindent megtettek, de ezen a mérkőzésen jobb volt az ellenfél, emiatt gratulálni kell nekik. Tanulnunk kell ebből a találkozóból.

Nem volt jó meccse U20-asainknak sem. Hegedüs Kornélék csak az első negyedben tudták tartani a lépést a hazaiakkal, és már a nagyszünetre komoly hátrányba kerültek. A 21 pontos vezetés tudatában sem lassított a Vásárhely, a vége negyvenpontos hazai siker lett.

Vásárhelyi Kosársuli U20 – Dávid Kornél KA U20 92-52 (20-15, 24-8, 21-13, 27-16)

DKKA: Guttmann B. 14, Hegedüs K. 16/6, Szalczgruber Zs. 10, Hüll M., Darabont B. 4

Csere: Budai B. 4, Máté B. 3, Szántó M., Vitéz B. 1, Bócz M.

Címlapfotó: Vásárhelyi Kosársuli/Marton Szabolcs