Dátum: 2019-02-23
Csapatok: DKKA U14/A – Kaposvár
Eredmény: 79 : 65
Negyedek: 31 : 19, 16 : 14, 13 : 13, 19 : 19
Edzői értékelés: A terv az volt, hogy eldöntjük a mérkőzést az első félidőben, de a 2.negyedben a rendkívül agresszíven, jól küzdő ellenfelünk ellen nem tudtuk növelni a megszerzett előnyt. A Kaposvár mindezt egyetlen faultal tudta véghezvinni, de nyilván erről ők nem tehettek. Ez picit elbizonytalanított minket és ez a második félidőben is kitartott. Próbáltam sokat cserélni, hogy frissek maradjunk estére, ezért ha döcögősen is, de nyertünk. Ez akkor valahogy nem tűnt jónak, de utólag nézve a Kaposvár játékát, szép eredmény ez.
Negyedek: 22 : 28, 19 : 15, 17 : 16, 22 : 28
Edzői értékelés: Majd 3 hete tudtuk és készültünk, hogy minden bizonnyal ez lesz a szezon legfontosabb meccse, abból a szempontból, hogy vereség esetén, már nem lesz esélyünk a legjobb 8 közé jutni. Ezt sajnos kevesen érezték át, míg az ellenfél ezt jobban akarta, és egymást segítő védekezésével meg is nyerte a meccset.

Az első negyedben kapott 28 pont sok-sok fegyelmezetlen kiugrálásból eredt, amiből az ellenfél jól oldotta meg az emberelőnyöket, és feltüzelte magát. A végjátékban sajnos többször is hibáztunk védekezésben.

Negyedek: 19 : 19, 19 : 27, 13 : 26, 11 : 19
Edzői értékelés: A Kaposvár majdnem kikaparta nekünk a gesztenyét, de végül csak kikapott, így nem maradt más hátra, mint megnyerni az utolsó meccsünket.

Sajnos, Kristóf lába már tegnap sem bírta a terhelést csak 7-8 percig, így nem játszott. Attila keze is megsérült előző este, ami reggelre rosszabbodott, így nélkülük kellett kiállnunk.

Sajnos, nem sokáig tudtuk tartani magunkat, a sokkal jobb játékerőt képviselő ellenféllel szemben, de nagyon jól küzdöttünk, és az eredmény sima vereséget mutat, nem játszottunk alárendelt szerepet érzésem szerint. Itt a legjobb a 16-ban, szinte minden csapat sok elzárással játszik, és egész pontosan kijátszva a legjobbakra, amivel nem igen tudunk mit kezdeni. Védekezésben pedig nagyon tudatosak a besegítések, ezért hiába bontjuk meg jó 1-1-ekkel az ellenfeleket, nem tudunk belőle elég hatékonyak lenni.