Szezonzáró Ünnepségünkön valamennyi csapatunk legjobbnak választott játékosát, illetve a Jó Tanuló, Jó Sportoló díjasokat és Az Év Edzőit is köszöntöttük. Alább valamennyi díjazottunk.
Az Év Edzője – leány szakág: Gyeőry Zsuzsanna

A szezon elején érkezett Fehérvárra. Tapasztalata és elhivatottsága biztosíték volt, hogy kiváló szakemberrel gazdagodtunk. Csapatával a szezon végére szépen összeálltak, és talán egy kicsit a vártnál jobb eredményt is szállítottak. Az országos B-döntőben 2. helyen, összesítésben a 10. helyen végeztek.
Az Év Edzője – fiú szakág: Tiringer László

Sikeres szezont tudhat maga mögött. U11 csapatával a régiós jamboree-t követően országos jamboree-ba jutott, U12-es korosztályban pedig B-döntőn szerepeltek. Igazi nevelő edző, aki egyik alappillére Akadémiánk alsó korosztályának. Iskolájából évről évre nőnek ki játékosokat, akik az idősebb korosztályok, később felnőtt szinten is szépen teljesítenek. Szakmai tapasztalata, erős egyénisége, kiváló pedagógiai érzéke kiemelkedő.
Jó Tanuló, Jó Sportoló – leány szakág: Jákfalvi Lili

„Lili még csak harmadik éve kosárlabdázik, de a serdülő korosztály végére már meghatározó játékosa lett a csapatnak. Kitűnő tanuló, sose szerepelt 4-es a bizonyítványàban, emellett minden edzésen részt vesz, legyen az extra futó edzés vagy reggeli egyéni képzés.” – Horti-Szabó Dóra
Jó Tanuló, Jó Sportoló – fiú szakág: Dancs Gergely

„A Ciszterci Szent István Gimnázium kitűnő tanulója, országos földrajz verseny II. helyezett, illetve a tanévben angol felsőfokú nyelvvizsgát tett. Kiemelkedő tanulmányi eredményei mellett U16-os csapatunk egyik vezére is volt. Elsőéves kadettként oroszlán része volt abban, hogy a miskolci országos döntőben szerepelhettünk.” – Blahó Barnabás
A csapatok legjobbjai
Leány junior: Vagyon Réka

„A junior lány csapat egy nagyon egységes, több lábon álló társaság lett évközben. Réka ebben vállalt meghatározó szerepet, második junior szezonjára minden statisztikai mutatóban túlszárnyalta korábbi önmagát, miközben a szezon végéig az NB1-es csapat tagja is volt.” – Kovács Dávid
Fiú junior/A: Sándor Döme

„Folyamatosan fejlődött és vált a csapat pontgyárosává. Edzéseken és mérkőzéseken is mindig a legjobbját hozta.” – Szabó Zsolt
Fiú junior/B: Botos Keve

„Keve egész szezonban példát mutatott az edzéslátogatottságával. Minden edzésen megjelent – ha kevesebb létszámban dolgoztunk a heten, ha rendes létszámmal – és beletette a munkát. Reggeli edzéseken is rendszeresen részt vett, és azt gondolom, jövőre fontos szerepet tud betölteni akár az U19/A csapatban is, ha ilyen marad a hozzáállása.” – Tóth Péter
Búcsúzóink: Antal Dániel, Máté Barnabás, Milis Lilla, Müller Simon, Reischl Kristóf, Sándor Döme, Schmid Sophie, Sverteczki Sára, Vagyon Réka

Leány kadett: Németh Csenge

„Csenge az idei szezonban ponterős játékával emelkedett ki. Robbanékonyságát, gyorsaságát jól kamatoztatta mind edzésen, mind a mérkőzéseken.” – Bukics Zsolt
Fiú kadett/A: Minárovits Milán

„Igazi vezérként, a csapat legsokoldalúbb játékosa volt, aki egyéni érdekeit a csapat céljai alá rendelte. Védőmunkájával minden ellenfelét megkeserítette. Bízom benne, hogy fejlődése töretlen marad és szép út áll még előtte.” – Blahó Barnabás
Fiú kadett/B: Várszegi Márton

„Marci remek mentalitással rendelkezik, amivel az edzéseken és a mérkőzéseken is példát tud mutatni társainak. Rengeteget fejlődött a játéka minden szegmensében és igazi vezére volt a csapatnak.” – Somogyfoki Péter
Leány serdülő/A: Molnár Dóra

„Dóri nagyon sokat fejlődött technikailag, taktikailag és mentálisan is az elmúlt szezonban. Ennek a fejlődésnek köszönhetően meghívást kapott a KKP program egyik edzőtáborába, ahol szépen teljesített. A munkához való hozzáállása példamutató.” – Szabó-Horti Dóra
Fiú serdülő/A: Czuczai Bence

„Czuczi a csapat legsokoldalúbb játékosa, aki az egész szezon során remek teljesítményt nyújtott a mérkőzéseken, a játék minden szegmensében hasznos tudott lenni. Az edzéseken kiválóan dolgozik és folyamatosan fejlődni szeretne, magas edzéslátogatottsága mellett vidékiként is rendszeresen részt vesz a reggeli egyéni képzéseken. Olyan típusú játékos, aki szinte mindig jó döntést hoz és jobbá teszi a társait is. A pályán és azon kívül is a csapat vezére.” – Maár Benedek
Leány serdülő/B: Szakács Emese

„Emese az U14/B csapatának erőssége, csapatkapitánya, a 2013-s KKP résztvevője, és többször szerepelt a DKKA U14/A csapatban is. Emellett a Ciszterci Gimnáziumban a félévi tanulmányi eredménye 4,85 volt. Több tárgyban vett részt tanulmányi versenyeken. Ezzel együtt az edzéslátogatása 90 % feletti.” – Salamon Endre
Fiú serdülő/B: Osztotics Tamás

„Edzéseken és mérkőzéseken mutatott teljesítményével, hozzáállásával, valamint szezon során mutatott folyamatos fejlődésével, melyet a KKP-ba való beválogatása is mutat, kiérdemelte a csapat legjobbjának járó elismerést.” – Kodak Gergő
Leány U12: Hollósi Liza

„Heti öt edzésen lelkiismeretes lelkes munkájával, mérkőzéseken nyugodt okos játékával, szerethető, kedves egyéniségével igazi példakép.” – Gyeőry Zsuzsanna
Fiú U12/A: Csukás Levente

„Csapatának meghatározó tagja. Védekezésben és támadásban is igyekszik a legtöbbet kihozni magából a mérkőzéseken. Szorgalmasan dolgozik és rendszeresen részt vesz az edzéseken.” – Szigetvári Zoltán
Fiú U12/B: Böröcz Ábel

„Gimnáziumi tanulmányai ellenére szorgalmas edzéslátogató. Csapatának legképzettebb és legeredményesebb tagja volt ebben az évadban. Technikai tudása kiemelkedő, példamutató a többiek számára egy-egy gyakorlatnak bemutatása.” – Nagy Sándor
U11 Tigrisek: Rácskai Filoména

„Minden mérkőzésen a maximumot nyújtotta. Mind támadásban, mind védekezésben a csapat húzó embere volt, hozzáállásával példát mutatott a többi csapattársának.” – Kovács Tímea
U11 Darazsak: Vincz Ábel

„Az U11 Darazsak és az U12 Alligators csapatának hasznos tagja. Szorgalmasan és nagyon lelkiismeretesen végzi a feladatokat edzésen. Védekezésben és támadásban is nagy hasznára van csapatának. A Darazsaknak legponterősebb játékosa.” – Szigetvári Zoltán
U11 Vezérek: Koszti Szabolcs

„Szabi egész szezonban példaértékű edzésmunkát végzett, ezzel remek mintát mutatott a csapat fiatalabb játékosainak. A meccseken rendre az ellenfelek legnehezebben tartható embert fogta. Támadásban is mindig hasznos volt, igazi csapatjátékosként viselkedett a pályán és azon kívül is.” – Nagy Tamás
U11 Ördögök: Dancs Marcell

„Marcit kiemelkedő edzéslátogatottsága, edzésmunkája és a mérkőzéseken bemutatott teljesítménye miatt az Év játékosa címre javaslom.” – Ács Péter
U11 Ugrómókusok: Soós Botond

„Remek hozzáállással dolgozik az edzéseken. Az országos jamboree-ra jutó U11-es Ugrómókusok vezére volt, akaratban, küzdésben is jó példával járt elöl. Egy korosztállyal feljebb, az U12-es Alligators csapatába is beverekedte magát, melynek eredményeihez a már említett kiváló mentalitásával és megbízható teljesítményével járult hozzá.” – Tiringer László
U11 Minyonok: Cimbalek Noel Olivér

„Második éve jár hozzám Noel, a szorgalma, edzéslátogatottsága, technikai tudása példaértékű. Összefogja, ha kell, fegyelmezi a csapattársakat, igazi lelke és névadója a Minyonoknak. Nem véletlenül ő a csapat kapitánya, jövőre nagyon számítunk rá.” – Nagy Krisztina
EK Vezérek: Tóth Zétény

„Zéti első évében rögtön 2 számjegyű átlagot hozott mérkőzésenként az U11 -es Kenguru bajnokságban. Edzéseken is sokat komolyodott idén, de mérkőzésekre különösen odatette magát. Játéka nem csak pontszerzésből állt, hanem jelentős részt vállalt a játék szervezésében és a védekezésben is.” – Nagy Tamás
EK Ördögök: Sashalmi Barnabás
„U9-es játékosként már szerepet kapott az U11-esek között is. Nehézkes évkezdés után jelentős mértékű pozitív változás következett be edzésmunkájában és amennyiben továbbra is lelkesen, alázatosan dolgozik, komoly jövő előtt állhat.” – Ács Péter
EK Ugrómókusok: Zalavári Marcell

„Első éves U11-esként is meghatározó szerepet töltött be az Ugrómókusok csapatában. Fiatalként az U11-es válogatottba is bekerült, ahol szépen helyt állt.” – Tiringer László
EK Kossuth: Seres Borka
„3. osztályos tanuló, aki szorgalmasan részt vesz minden edzésen és versenyeken is ügyesen és lelkesen segítette csapatát.” – Bárány Rita
EK Farkaskák: Pataki Dominik

„Domi minden edzésen szorgalmasan ott van, részt vett a győztes Kosárpalánta csapatunk összes fordulóján. Az előkészítő csapat legjobb dobója, bízom benne, hogy jövőre az U11-ben kamatoztathatja majd a tudását. Megérdemelten jár neki a legjobb játékos díja.” – Nagy Krisztina
Valamennyi díjazottunknak szívből gratulálunk!




