DKKA Férfi NBI/B

Pontzuhatag a Nagykőrös elleni hazain

Picture of Petz Gábor

Extra dobóformával párosult a győzelem a Zöld csoportban. Egylabdás meccsen kaptak ki az U20-asok.

Molnár Dániel hármasa adta meg az alaphangot a listavezető és a hatodik helyezett csatáján. Nem nagyon találta a Nagykőrös az első percekben az utat a gyűrűnk felé, közel 7 perc alatt csak 4 pontot kaptunk. Ehhez képest dobtunk 13-at, amit a félidő hajrájában még 17-tel (!) fejeltünk meg. Egy híján húsz ponttal nyertük meg az első negyedet, és extra dobóformánk a továbbiakban is megmaradt. A 13. percben már 38-14-re vezettünk. Csapatunk semmit sem bízott a véletlenre ezen az estén. A második negyed derekán volt egy stagnáló időszak, de utána megint beindult a kosáreső, és 53 pontnál álltunk meg a nagyszünetben.

Remekül dobtak a fiúk bentről (66%) és kintről (47%) is, és lehetetlen volt elképzelni, hogy ne érjük el a százat a végére. Ennek ellenére a különbség egy darabig megint nem nőtt tovább. A harmadik negyed végén aztán tovább nyílt az olló – erről leginkább Kuttor és Molnár tett. 82-47-ről kezdődött az utolsó tíz perc. A századik pontunkat Simon Benedek szerezte, a végén 111-nél álltunk meg. Csapatunkból heten is elérték a kétszámjegyű teljesítményindexet, legjobban a Kuttor Gergő (19 pont, 6 lepattanó, 28 VAL), Szalczgruber Ádám (19 pont, 27 VAL), Molnár Dániel (20 pont, 5 lepattanó, 23 VAL) teljesített.

Dávid Kornél KA – Nagykőrösi Sólymok KE 111-71 (30-11, 23-19, 29-17, 29-24)

MKOSZ Edzőközpont, v.: dr. Magyari, Földesi, Csák (Herczeg)

DKKA: Simon B. 14/6, Molnár D. 20/15, Kuttor G. 19, Szabó Zs. 12/3, Kis R. 9/3

Csere: Szalczgruber Á. 19/15, Somogyfoki P. 5/3, Büki B. 5/3, Keller V. 6, Szalczgruber Zs. 2 (Hegedűs K.)

Dzunic Branislav és Szalczgruber Ádám értékelése:

Bár az első negyed feléig vezetett U20-as csapatunk a fiatal Sólymok ellen, a 6. perctől fokozatosan átvette az irányítást a vendég együttes. Az első negyedet négy, a másodikat nyolc ponttal nyerte, így tízen kívül félidőzhetett a két csapat. A felzárkózás a harmadik negyed derekán (25. perc, 41-56) kezdődött. A 30. percre négyre csökkentettük a Nagykőrös előnyét, és innentől vált izgalmassá a találkozó. Végig üldöztük ellenfelünket, fordítani pedig a 36. percben, Guttmann hármasával sikerült (73-72). Hogy milyen kiélezett volt a hajrá, arról sokat elárul, hogy innentől még ötször (!) változott a vezető csapat kiléte.

Sajnos az utolsó másodpercekben mi húztuk a rövidebbet és 83-82-es vereséget szenvedtünk, de a második félidőért le a kalappal a srácok előtt, hiszen rengeteget dolgoztak azért, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Csapatunk legjobbja a mind a 40 percet a pályán töltő Szalczgruber Zsolt volt (17 pont, 14 lepattanó, 27 VAL).

Dávid Kornél KA U20 – Nagykőrösi Sólymok U20 82-83 (14-18, 17-25, 28-20, 23-20)

DKKA: Szalczgruber Zs. 17/3, Hegedűs K. 15/9, Guttmann B. 14/3, Hüll M. 7, Ugrics B. 9/3

Csere: Budai B. 9/3, Kocsis M. 5/4, Arany Zs. 3/3, Roszel I. 3/3, Bócz M., Antal D. (Rigó B.)