2,
  38 :
  7

Edzői értékelés

Hamar kiderült, hogy hatalmas különbség van a két csapat közt. Érdemi ellenállást nem tudott ellenfelünk kifejteni, mi pedig harcosan és agresszívan játszottunk. A koncentrációt sikerült a mérkőzés végéig fenntartani ennek köszönhető nagyarányú győzelmünk. - Ács Péter

19

Egy igen könnyű mérkőzéssel tudtunk hangolódni a második, nehezebbnek ígérkező találkozóra.
A VUKE egy igen jó szerkezetű csapat, több 190-195 centis játékossal, így tudtuk, hogy agresszív egész pályás letámadással, a festékből való kiszorításukkal, és egy fault-határon való védekezéssel a magunk javára tudjuk fordítani az ellenfelünk erősségét.
Támadásban gyors játékot kértem a csapattól, a rendezetlen védelem kihasználását, valamint, hogy minél előbb kerüljön ellenfelünk bónuszba. Alapozás eleje óta ez a célunk - fault határon való támadás és védekezés -, valamint alacsony szerkezetű csapatként, jól 1-1-ező játékosokkal más választásunk nem is lehet.
Támadásban nagyon jól kezdtünk, gyorsan kialakult a 10 pontos előny, valamint aminek nagyon örültem, hogy az első 2 negyedben nagyjából 7-7 percet tudtunk úgy támadni, hogy minden fault után mehettünk büntetőt dobni, amit nagyon jó százalékkal értékesítettünk is. Bár jó pár kihagyott befejezésünk volt a mérkőzés folyamán, de örülök, hogy viszontláttam azokat a mozgásokat, amiket gyakorlunk minden edzésen.
Támadásban nagyon jól használtuk gyorsaságbeli előnyünket, főleg Bócz Marci, Antal Dani, Almási Valter, akik kiválóan bontottak, majd jól találtuk meg a megfelelő megoldást.
Védekezésben jól működött az egészpályás letámadás, illetve csapdák után is tudtunk labdákat szerezni. Itt kiemelném Zólyomi Máté, Máté Barni és Antal Dani teljesítményét, akik nagyon agresszív védekezést mutattak be ezen a mérkőzésen.
A találkozó után megbeszéltük, hogy miben kell változtatni, kik azok, akiktől én személy szerint többet várnék, több energiát a pályán.
Következő fordulóban képzettebb csapatok ellen tudunk pályára lépni, így az előző mérkőzésen 25 percig mutatott játékot 40 percig tudjuk kitolni.

Az egész csapat nevében Gratulálunk Horváth Richárdnak az esküvőjéhez, sok boldogságot!!!