Negyedek:

6 : 18, 4 : 11, Büntetők: 8 : 4, 12 : 8, 10 : 18

Edzői értékelés:

Tóthné Deme Dóra (Gepárdok):

Gepárd-találkozó volt a 4. forduló első mérkőzésén. Remek védekezéssel kezdtünk, aminek nagyon örültem, ráadásul támadásban is jeleskedtünk. Ervin, Zéti és Bence pontjaival magabiztos előnyre tettünk szert, 6-18 ide. Szerzett labdákból, lepattanókból tudtunk indulni, védekezésben pedig jó helyezkedéssel és lábmunkával nehezítettük meg ellenfelünk dolgát. Ebben részt vett Gergő, Bogi és J.Marci is, bár a figyelmük néha elkalandozott, mégis 6 ponton tartottuk őket. A második ötösünk is remekelt védekezésben, támadásban sok helyzet maradt ki, bár hozzáteszem, az elején a rossz helyzetfelismerés miatt (besegítés-leosztás), de aztán Atti és Döme rákaptak az ízére és sikeresen oldották meg a 2:1 helyzeteket. Doni kicsit bátortalanul, de tudott pontot dobni, Tajti Marci és Levi remek passzaikkal, helyezkedésükkel segítették a csapatot. Külön dicséret jár itt Dömének, hogy a 23-as kislányt 4 pontot tartotta.

A félidei büntetőkből 4 sikerült, ami kevés… Fordulás után aztán szörnyű 3. negyed következett, a védekezésünk mintha nem is lett volna, meg is nyerték a lányok 12-8-ra ezt a játékrészt, szerencsére a 15 pontos félidei előnyből maradt 11. Az utolsó negyedben pontgyártásba kezdett Atti és Döme, amibe végre beszállt Tajti Marci és Doni, Levinek ugyan nem sikerült, viszont a helyzetek kialakításában oroszlánrésze volt, Tóth Marcinál ugyanez volt a helyzet. A 3. negyedet leszámítva örömteli meccsen vagyunk túl, gratulálok a győzelemhez!

8 : 13, 15 : 2, Büntetők: 3 : 5, 9 : 10, 10 : 12

Pihenő nélkül jött a második mérkőzés. Fáradtan ugyan, de lelkesen kezdtünk, Zéti fogta a másik ötös legjobbját, nagyon szép teljesítménnyel. Mégis a labdát jobban akaró gyerekek vitték el sokszor a labdát, amelyek általában nem közülünk kerültek ki. Mégis, 8-13-al bizakodó kezdés volt. A második negyedben jött a henger, 15-2 ide, dicséret a 2 kapott pontért, de a 15 dobottért is, Döme remekelt, de külön öröm, hogy nem egyszemélyben, hanem Atti és Tajti Marci is ugyanúgy szerepet vállalt.

A félidei büntetők 3… (megjegyzem, 6-7-el lennék elégedett, technikai akadálya nincsen, a figyelmetek nem itt van ilyenkor sajnos). Így is 6 pont előnnyel fordulhattunk. Ebből sikerült megtartani 5-öt, de kevesebb is lehetett volna, ha az ellenfél kislányát szorosabban fogjuk (J.Marci, Gergő). Az utolsó negyedben vezettünk már 7 ponttal is (41-34), amikor védekezési hibák miatt (gondolom fáradtság) az utolsó két percben kaptunk 9 pontot. Hozzátartozik, hogy Tóth Marci amiben esetleg lemaradt a védekezésben, azt támadásban ellensúlyozta, így 3 ponttal a végén mi örülhettünk. Zoli labdaszerzéseinek jobban hasznát tudtuk volna venni, ha nem futsz el vele, hanem megállsz, sok értékes labdát tudtál elcsenni. Atti kihagyta büntetőit, de szerencsére ezek most nem bosszulták meg magukat. Dolgozzunk rajta, hogy a végjátékban csökkentsük hibáinkat, hogy magabiztosabb győzelmet tudjunk aratni. Ettől függetlenül büszke vagyok Rátok, az F csoportból indulva most a C-be küzdöttük fel magunkat, ahol nehéz ellenfelek várnak ránk. Mégis látszik a fejlődés, ami számomra a legfontosabb, és ahogy együtt örültünk a végén, tudatosult remélem mindenkiben, hogy egy csapat vagyunk.é

Gratulálok!

Ellenfelünknek köszönjük az izgalmas és tanulságos mérkőzést!

Schermann László (Csigák):

A lelkesebb csapat nyert. Ennyi ziccert nem lehet büntetlenül kihagyni, ha sok a beteg, ha nem. Örülök a lányok pontjainak. Gratulálok a Gepárdoknak!