DKKA Férfi NBI/B

Tovább tart a remek sorozatunk a Zöld csoportban

Picture of Petz Gábor

A felnőttek magabiztosan nyertek, az U20-asok megizzadtak a sikerért az Eszterházy otthonában.

48 másodpercig vezettek az egriek a mérkőzés legelején: Szicsák dobott nyitóhármast az első negyedben, amit Kuttor és Kis Raul pontjai követtek. Innentől aztán fokozatosan nőtt az előnyünk. A 6. percben már 19-5-öt mutatott az eredményjelző. Simon Benedek hármasa után, a 8. percben pedig 21-7-re vezettünk. A kisszünet előtt valamelyest visszajöttek az egriek, akik a második negyedben elsősorban hármasokkal próbálták tartani a lépést. Újabb pontokat csak a félidő hajrájában tudtunk rátenni a különbségre, és 42-29-re vezettünk húsz perc játék után.

A harmadik negyedben is rutinosan tartottuk a vezetést. Főleg Kis és Kuttor szállította a pontokat fehérvári részről. A negyed második felében sikerült még jobban elszakadni, és a 27. percben már egész kényelmes, 54-37 volt az állás. Szalczgruber Ádám pontjaival elérte, Kuttor kosarával pedig át is lépte a különbség a húszat. A negyedik negyedben már nem a tíz, hanem a húsz pont körül billegett a különbség, amely végül 21-nél állt meg. A 81-60-as győzelem azt jelenti, hogy a 9/1-gyel álló férfi csapatunk pontelőnnyel vezeti a Zöld csoportot a 8/2-es mérleggel bíró Tiszaújváros előtt.

Az Eszterházy elleni siker során Kuttor Gergő nagyszerű teljesítménnyel rukkolt elő: 19 pontot szerzett 69 százalékos mezőnymutatóval, és lekapott mellé 9 lepattanót is. Extrája összesen 33 VAL-t ért. Mellette Szabó Zsolt (11 pont, 8 lepattanó, 19 VAL) és Kis Raul (17 pont, 7 lepattanó, 18 VAL) is kiemelendő. Dzunic Branislav legénysége legközelebb pénteken lép pályára; a Nagykőröst fogadja.

Eszterházy SC – Dávid Kornél KA 60-81 (14-24, 15-18, 16-22, 15-17)

Eger, Eszterházy Károly Egyetem, v.: Gaál, Sentényi, Szőts (Vághy)

DKKA: Simon B. 8/6, Molnár D. 11/9, Kuttor G. 19, Szabó Zs. 11, Ris R. 17/3

Csere: Somogyfoki P. 5/3, Büki B. 2, Keller v. 2, Szalczgruber Á. 6, Hegedűs K., Szalczgruber Zs.

Dzunic Branislav: Jó védekezéssel kezdtük a mérkőzést, kialakítottunk egy 10 pontos különbséget, amit magunkkal tudtunk vinni. Aztán az ellenfél is felbátorodott és feljavult a játéka, így nekünk is feljebb kellett kapcsolnunk az intenzitást támadásban és védekezésben is. Ez úgy gondolom, sikerült is.

Nem könnyítette meg saját dolgát az U20-as csapatunk, amely percek alatt jelentős hátrányba került (6. perc, 16-7). Bár a deficit egészét hamar ledolgozták Hegedűsék (12. perc, 20-21), az egri fiatalok a félidőre még növelni is tudták előnyüket a támadásban megtorpanó csapatunk ellen (20. perc, 39-26).

A második félidőben nem 2, hanem alig 6 perc kellett az újabb fordításhoz (25. perc, 43-44), és ezúttal meg is tudta tartani pozícióit Horváth Richárd csapata. A hajrában ugyan többször is ott volt a nyakunkon az Eszterházy U20 (35. perc, 62-63), de végig a Szalczgruber Zsolt (26 pont, 11 lepattanó, 37 VAL) és Hüll Marcell (17 pont, 6 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 24 VAL) vezette DKKA állt jobban.

Eszterházy SC U20 – Dávid Kornél KA U20 74-78 (20-10, 19-17, 9-28, 26-23)

DKKA: Szalczgruber Zs. 26, Hüll M. 17/3, Hegedűs K. 11/3, Darabont B. 4, Rigó B. 4

Csere: Guttmann B. 10, Ugrics B. 3, Arany Zs., Kocsis M. 3/3, Kulifai O., Antal D.