Dátum: 2018-03-11
Csapatok: Alba-Sportopus – Pápai KC
Eredmény: 90 : 44
Negyedek: 28 : 16, 18 : 10, 22 : 12, 22 : 6
Edzői értékelés: Nagyon rosszul indult a mérkőzés. Az első percekben sokat bizonytalankodtunk, de ez semmi volt ahhoz képest, hogy a 3-4 perc táján Bassola Domi egy ütközés után rosszul esett és borzalmas fájdalmai voltak mindkét csuklójában, így a tatabányai kórházba kellett szállítani.
Bár Domi sérülése mindenkit megrázott, de mégis ezt követően megindult a csapat. Jó labdaszerzések után általában a gyors lerohanásokból értünk el kosarat.
A rohanás néha az ellenkezőjére fordult és többször előkészítetlen helyzeteket is vállalva hibáztunk. Illetve néha átbillentünk egy olyan gyorsaságú játékba, amelyet mi sem bírtunk. Összességében azonban a két csapat közötti különbség ezt is megengedte.
Negyedek: 16 : 16, 13 : 26, 21 : 31, 22 : 22
Edzői értékelés: Szépen kosárlabdáztunk az egész mérkőzés során. Mind a gyors indításos játék, mind a befutások, és a határozott betörések végrehajtása is eredményesen működött.
A védekezésben ugyan akadtak hibák (nem is kevés), de a nagyon szép és tudatos támadójátékkal ezeket most sikerült ellensúlyozni.
Egész ősszel és az előző fordulók során azon dolgoztunk, hogy a csapat ilyen játékot mutasson.