Országos döntőbe jutás 2. mérkőzés

Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – ZTE KK 68:59 (10:16, 14:5, 22:15, 22:23)

Takács Martin 11, Csernavölgyi I. 2, Heinrich Zs. 10/6, Takács Milán 17/6, Nagy Zs. 4

Csere: Lukács N. 2, Pávay K. 7, Awogbemi S. 15, Somlai-Kiss M.

Nagy volt a tétje a mérkőzésnek. A párharc győztese a május 12-15-én Debrecenben megrendezésre kerülő országos döntőbe jut. Az első mérkőzésen, Zalaegerszegen a ZTE nyert 3 ponttal.

Nehezen indult a mérkőzés. Sok eladott labdánk és kihagyott tiszta ziccerünk volt. Az első félidőben 14 eladott labdánk volt és 25%-al dobtunk. A harcos védekezésünkkel sikerült a vezetést kiizzadnunk. A félidő eredménye: 24:21!

A második félidőben folyamatosan javult a dobószázalékunk és így a különbség is kezdett megnyugtató lenni. A 35. percben 59: 40-re vezettünk. A végére kicsit kiengedtünk az addig jól működő védekezésünkből és ezért lett szorosabb az eredmény.

Ha nehezen is, de sikerült az országos döntőbe jutnunk!!!