DKKA logo

Ez történt a hétvégén – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Tovább menetel junior fiú csapatunk, megszerezte első főtáblás győzelmét fiú kadett együttesünk. Hibátlanul szerepeltek gyermek csapataink.

Továbbra is megállíthatatlanok a junior fiúk a főtábla C-csoportjában. Örömteli módon Gáll Dominik csapata harmadik mérkőzését is megnyerte a Kaszások ellen, ráadásul végig vezetve, nagy különbséggel. Az alapot a 29-13-ra megnyert első negyed adta meg, és csapatunk a tripladobásokat leszámítva minden mutatóban dominált a mérkőzésen.

Denk Norbert (20 pont, 10 lepattanó) és Jánni Ákos (15 pont, 8 szerzett labda, 6 gólpassz) ezúttal is vezére volt csapatunknak, de melléjük Valicsek Donát (13 pont, 9 lepattanó) és Vincz Botond (17 pont, 11 gólpassz, 8 lepattanó) is felzárkózott.

Junior csapatunk október 21-én a két mérkőzés után veretlen MAFC vendégeként folytatja – rangadó lesz a javából.

Dávid Kornél KA – Óbudai Kaszások 96-63 (29-13, 26-19, 21-13, 20-18)

DKKA: Denk N. 20/6, Jánni Á. 15, Valicsek D. 13, Jecs M. 6, Vincz B. 17/3

Csere: Denk M. 8/3, Törzsök Á., Debreczeny D. 8, Mészáros G. 2, Szász M. 4, Somogyfoki B. 2

Edzők: Gáll Dominik, Szabó Zsolt

Gáll Dominik értékelése itt olvasható.

Leány kadett csapatunk ugyancsak az Óbudai Kaszásokkal találkozott a hétvégén, de Kovács Dávid csapata pont ellentétes végeredményt ért el. A lányok már az első percekben komoly hátrányba kerültek, és később sem sikerült visszajönni a meccsbe.

A csapatból Milis Lilla hozta a legjobb mutatót, 10 pontja, 7 lepattanója és 5 kiharcolt faultja volt a mérkőzésen. A lányok egyelőre várnak az első sikerre a főtáblán, legközelebb pénteken, Baján lépnek pályára.

Dávid Kornél KA – Óbudai Kaszások 46 -79 (7-19, 16-18, 9-22, 14-20)

DKKA: Stein-Vinklár F. 6, Keller L. 3, Sverteczki S. 6, Osztotics V. 12, Milis L. 10

Csere: Kis K. 7, Vidács V., Horváth V., Kovács K., Herter H., Varga T., Simon L.

Edzők: Kovács Dávid, Zele Dorina

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Fiú kadett együttesünk a Soproni Sportiskola ellen szerezte meg első győzelmét a főtábla B-csoportjában. Blahó Barnabás csapata nagyszerű játékkal tetemes előnyt épített ki (28. perc 60-36). Az utolsó negyedben aztán nagy hajrába kezdtek a soproniak, de utolérni bennünket már nem volt elég idejük. A végére tízen belülre kerültek, a győzelem azonban nem forgott veszélyben.

Az első főtáblás sikernek Debreczeny Dávid (20 pont, 18 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 3 blokk), Knizse Richárd (16 pont, 12 lepattanó, 6 kiharcolt fault) és Szász Mátyás (22 pont, 11 lepattanó, 8 kiharcolt fault) volt a legfőbb letéteményese, de az első három negyedért az egész csapatot dicséret illeti.

A csapat vasárnap Debrecenben lép pályára.

Dávid Kornél KA – Soproni SI KA SKC 79-71 (20-15, 25-14, 17-14, 17-28)

DKKA: Mészáros G. 5, Debreczeny D. 20/3, Szász M. 22, Sipos Á. 8/3, Knizse R. 16

Csere: Szabó M. 4, Bencze B. 2, Gajárszky-Tóth Zs., Filep-Kallós M., Szecső R., Kiss V., Szalai D. 2

Edzők: Blahó Barnabás, Kodak Gergő

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Junior fiú második csapatunk két mérkőzéssel szállt be a Fejér vármegyei regionális küzdelmekbe, és két nagy különbségű győzelemmel abszolválta a hétvégét. A srácoknak azért is volt nehéz dolguk, mert pénteken a csapat gerince még a Zöld csoportos U20-as bajnokságban játszott kiélezett mérkőzést.

A srácok vasárnap délután az AF-Dunaújvárosi Sárkányok második B-csapatát, majd néhány órával később a Dunaújvárosi Sárkányokat győzték le, közel 130 pontos különbséggel. Kulifai Olivér 45, Budai Bálint 41, Vitéz Botond 32 pontot szerzett a két mérkőzésen.

Alba Fehérvár-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Dávid Kornél KA/B 46-72 (12-12,11-17,9-20,14-23)

DKKA: Budai B. 21/3, Kulifai O. 11/3, Máté B. 11, Arany Zs. 11/3, Antal D. 6/3, Scherer B. 4, Kocsis M. 3, Szántó M. 3/3, Vitéz B. 2, Zólyomi M., Roszel I.

Dávid Kornél KA – Dunaújvárosi Sárkányok/A 153-26 (41-8, 41-11, 36-2, 35-5)

DKKA: Kulifai O. 34, Vitéz B. 30/3, Budai B. 20, Zólyomi M. 14, Szántó M. 13, Kocsis M. 13/3, Máté B. 11/3, Scherer B. 10, Antal D. 6, Arany Zs. 2

Edzők: Horváth Richárd, Kis Raul

Megkezdődött a Gyermek Kupa, ahol győzelmet győzelemre halmoztak csapataink. Az A-csoportban az Alligators könnyedén verte a Paksi Harcosokat, majd szoros városi rangadót nyert az Alba Fehérvár cápái ellen. A B-csoportban a Cougars is megnyerte mindkét meccsét, így a következő fordulóban egymással is összecsap a két gyermeksereg. A D-csoportban a Pandák pontot is alig kapva végeztek az élen, az E-csoportban pedig a Bulls nyert két mérkőzést, így ők is előrébb kezdhetik meg a következő kört.

A-csoport

DKKA Alligators – Atomerőmű SE-Paksi Harcosok 69-47 (15-8, 20-14, 20-8, 14-17)

DKKA: Barankovics B. 14, Dancs M. 13, Vághó B. 13, Czuczai B. 11, Gosztolai R. 9, Tiringer B. 3, Homoki L. 2, Várszegi Z. 2, Czipó R.1, Varga H. 1, Ugrics B., Dominik L.

Alba Fehérvár Cápák – DKKA Alligators 64-67 (18-19, 18-17, 6-23, 22-8)

DKKA: Dancs M. 14, Vághó B. 14, Gosztolai R. 13, Barankovics B. 13, Czuczai B. 4, Tiringer B. 3, Várszegi Z. 3, Czipó R. 2, Homoki L. 1, Ugrics B., Varga H., Mohácsi B.

Edzők: Tóth Péter, Maár Benedek

B-csoport

DKKA Cougars – VUKE U12 Oroszlánok 54-47 (22-8, 11-21, 14-9, 7-9)

DKKA: Oroszlán K. 28, Osztotics T. 7, Héberger P. 6, Mádai S. 3, Szalai O. 3, Király F. 3, Kiss K. 2, Minárovits O. 1, Acsai-Nagy M. 1, Uri P., Jobbágy B., Körtélyesi M.

Marcali Szürkefarkasok – DKKA Cougars 30-38 (4-11, 13-9, 6-10, 7-8)

DKKA: Oroszlán K. 15, Mádai S. 5, Timár Z. 4, Jobbágy B. 3, Uri P. 2, Hegyi B. 2, Csáfordi L. 2, Király F. 2, Osztotics T. 2, Körtélyesi M. 1, Minárovits O., Acsai-Nagy M.

Edzők: Szigetvári Zoltán, Tiringer László

Szigetvári Zoltán értékelése itt olvasható.