DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Oroszlányban is győzött a junior fiú csapat. Kettőt nyertek a serdülő lányok. Továbbra is az Alligátorok a gyermek korosztály első számú csapata a régióban.

Veretlenül végeztek a C-csoport élén a főtáblán a junior fiúk! Az utolsó mérkőzésre nem tudtak teljes kerettel elutazni Denk Norberték, de egy viszonylag szoros első negyed után sima, több mint negyvenpontos győzelmet arattak Oroszlányban. A belső két negyedben csupán 13 pontot kaptak Gáll Dominik fiai. A márkőzés legjobbja Jánni Ákos (16 pont, 8 lepattanó, 8 gólpassz, 35 VAL) lett, és Denk Norbert (22 pont, 14 lepattanó, 29 VAL) is kiemelkedett a mezőnyből.

MVM-OSE Lions – Dávid Kornél KA 43-85 (13-19, 6-21, 7-16, 17-29)

DKKA: Valicsek D. 4, Szaniszló B. 4, Guttmann B. 16/6, Denk N. 22/6, Jánni Á. 16

Csere: Gyenes I., Hüll M. 5/3, Reischl K. 3/3, Sándor D. 5/3, Törzsök Á. 10

Gáll Dominik értékelése itt olvasható.

Duplázott a múlt héten junior B-csapatunk. Mindkét találkozó jól sikerült, hiszen előbb Balatonfűzfőn nyertek nagy különbséggel és Kis Raul vezetésével, majd rögtön másnap, már hazai pályán és Horváth Richárddal a fedélzeten az Esztergomot is legyőzték.

A két mérkőzésen Vitéz Botond volt a legeredményesebb, összesen 37 pontot jegyzett.

Fűzfői AK – Dávid Kornél KA 57-97 (17-29,12-19,16-20,12-29)

DKKA: Roszel I. 23, Vitéz B. 20, Máté B. 19/3, Antal D. 9/3, Budai B. 7, Kulifai O. 7/3, Kocsis M. 4, Arany Zs. 4, Scherer B. 4, Szántó M., Zólyomi M.

Dávid Kornél KA – Esztergomi KE 66-59 (16-14, 21-16, 15-13, 14-16)

DKKA: Vitéz B. 17, Budai B. 16/3, Máté B. 14/6, Arany Zs. 7, Roszel I. 3/3, Antal D. 3, Kocsis M. 2, Szántó M. 2, Scherer B. 2, Zólyomi M., Müller S., Kulifai O.

Horváth Richárd értékelése itt olvasható.

U20-as fiú csapatunk a Veszprém ellen nyert nagy különbséggel, erről itt írtunk bővebben.

Alaposan visszavágtak a regionális leány junior bajnokság első körében elszenvedett nyolcpontos vereségért Bukics Zsolt tanítványai a Darazsak Sportakadémia C-csapatának. Az első negyedet a soproniak nyerték, de az azt követő kettőben több mint húsz pontot vertek ellenfelükre Szaniszló Grétáék, így nemcsak revansot vettek, de egymás elleni összevetésben jobbak is a Darazsaknál.

Dávid Kornél KA – Darazsak Sportakadémia/C 68-50 (10-12, 21-10, 22-12, 15-16)

DKKA: Szaniszló G. 21, Milis L. 13/3, Németh A. 12, Keller D. 7/3, Makai H. 4, Zeller A. 4, Vagyon R. 3/3, Nyulász V. 2, Mayer R. 2, Veres R., Tóth Z., Magda Zs.

Bukics Zsolt értékelése itt olvasható.

Kadett fiú csapatunkra fontos meccs várt Sopronban, és jól is alakult az eleje, hiszen sikerült megnyerni az első negyedet. A második tíz percben fordított a Sopron, és ostromolta a tízpontos vezetést (18. perc, 39-30). A nagyszünet után át is lépte (22. perc, 45-34), és e körül billegett a különbség. A 32. percben 58-53-ra zárkózott a DKKA, de fordítani nem sikerült. A 38. percben Orbán hármasával egyszer még 6 pontra megközelítettük a hazaiakat (66-60), de az utolsó perceket nagyon megnyerték a soproniak, így egymás elleni összevetésben is jobban állnak.

Debreczeny Dávid (13 pont, 15 lepattanó, 23 VAL) és Szász Mátyás (13 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 21 VAL) hozta a legjobb teljesítményt a csapatból, amely szerdán hazai pályán a Debrecennel csap össze legközelebb. Érdekesség, hogy betegség miatt nem Blahó Barnabás, hanem a junior fiú csapat edzője, Gáll Dominik tartott a srácokkal Sopronba.

Soproni SI KA SKC – Dávid Kornél KA 77-63 (17-19, 22-13, 19-17, 19-14)

DKKA: Debreczeny D. 13, Sipos Á. 7/3, Szász M. 13, Knizse R. 8, Mészáros G. 5

Csere: Orbán O. 7/3, Szabó M. 3, Szalai D. 7, Gajárszky-Tóth Zs. (Filep-Kallós M., Bencze B.)

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Kadett B-csapatunk előbb végig vezetve tíz ponttal legyőzte az Ajkát, majd szoros első negyed után kikapott a házigazda Tapolcától a regionális bajnokság szombati játéknapján.

Dávid Kornél KA/B – Ajka 60-50 (13-9, 14-13, 22-16, 11-12)

DKKA: Fekete A. 19, Almási V. 16/6, Csizmadia B. 11/3, Horváth K. 7, Kossa G. 4, Homoki Zs. 3/3, Scherer B., Molnár D., Jánvári B., Balazsek A.

Tapolcai Sziklák – Dávid Kornél KA/B 74-45 (17-16, 22-14, 19-10, 16-5)

DKKA: Csizmadia B. 15/3, Horváth K. 10/6, Almási V. 10, Molnár D. 6/3, Kossa G. 4, Fekete A., Scherer B., Jánvári B., Balazsek A., Homoki Zs.

Kodak Gergő értékelése itt olvasható.

Nem várt könnyű feladat leány kadett csapatunkra, amely a főtábla C-csoportjának listavezetője, az Óbudai Kaszások ellen szerepelt idegenben. Kovács Dávidék ráadásul nem is tudtak teljes kerettel utazni. A kedvezőtlen előjelek ellenére a lányok 26-17-re megnyerték az első negyedet, és még a 18. percben is 39-27-re vezettek. A félidő végét meghúzta a Kaszások, és egyetlen pont híján a teljes hátrányát eltüntette. A harmadik negyed hasonló mederben folytatódott, és a 63-49-ről kezdődő záró negyed már nem tartogatott újabb fordulatot.

A tisztességes eredményből Sverteczki Sára 17 ponttal, 11 lepattanóval és 7 kiharcolt faulttal (23 VAL) vette ki a részét. A lányokra a Baja ellen még vár egy hazai szombaton az idei naptári évben.

Óbudai Kaszások – Dávid Kornél KA 85-68 (17-26, 23-15, 23-8, 22-19)

DKKA: Stein-Vinklár F. 12, Milis L. 12, Sverteczki S. 17/3, Keller L. 7, Simon L. 8/3

Csere: Vagyon R. 12, Kovács K., Horváth V., Prém A.

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Várpalotán rendezték a serdülő leány csapatok alsóházi fordulóját. Boda István csapata kettőből kettőt nyert, először a Tata, aztán a BSC ellen. Utóbbi ellenféllel szemben keményen meg kellett dolgozni a sikerért, végig nyílt mérkőzést játszottak a lányok.

A két mérkőzésen Koszpek Klaudia volt a csapat legeredményesebbje 26 ponttal. Érdekesség, hogy a TSE ellen valamennyi játékosunk nemcsak pályára lépett, de pontot is szerzett.

Dávid Kornél KA – TSE Basket 81-61 (20-16, 26-8, 20-18, 15-19)

DKKA: Koszpek K. 16, Paitli D. 13, Stein-Vinklár Zs. 10, Takács H. 9, Borsos P. 8, Muzsek L. 6, Gelányi G. 5, Váczi K. 4, Kovács-Tököli Sz. 3, Ujvári E. 3, Azurák B. 2, Németh Cs. 2

Dávid Kornél KA – BSC 69-59 (19-17, 14-10, 15-16, 21-16)

DKKA: Kovács-Tököli Sz. 15, Koszpek K. 10, Muzsek L. 8, Stein-Vinklár Zs. 7, Váczi K. 6, Azurák B. 6, Borsos P. 5, Paitli D. 5, Gelányi G. 4, Takács H. 2, Németh Cs. 1, Ujvári E.

Boda István értékelése itt olvasható.

Fordulót rendeztek a gyermekeknél is. Az U12-eseknél izgalmasan alakult az A-csoport, hiszen az Alligators előbb kikapott az Alba Fehérvár Cápáktól, majd nagy különbséggel legyőzte a Paksi Harcosokat. Mivel a csoport harmadik meccsén paksi győzelem született, így jobb gólkülönbségével Tóth Péter és Maár Benedek csapata megnyerte az A-csoportot. A B-jelű hármasban kettőt veszített a Cougars, a C-csoportban pedig kettőt nyertek a Pandák és kettőt veszített a Bulls. A következő fordulóban tehát a Pandák és a Cougars helyet cserél egymással.

A-csoport

DKKA Alligators – Alba Fehérvár Cápák 52-61 (10-14, 16-15, 12-16, 14-16)

Alligators: Vághó B. 18, Dancs M. 9, Barankovics B. 7, Tiringer B. 7, Gosztolai Regő 6, Homoki L. 2, Czipó R. 2, Ugrics B. 1, Czuczai B., Mohácsi B., Várszegi Z., Csókás G.

ADE Paksi Harcosok – DKKA Alligators 51-75 (18-15, 17-24, 8-14, 8-22)

Alligators: Dancs M. 21, Vághó B. 14, Gosztolai R. 14, Czuczai B. 9, Barankovics B. 5, Tiringer B. 5, Czipó R. 3, Várszegi Z. 2, Mohácsi B. 1, Homoki L. 1, Ugrics B., Csókás G.

Tóth Péter értékelése itt olvasható.

B-csoport

DKKA Cougars – VUKE Oroszlánok 55-57 (6-12, 22-11, 12-13, 9-13)

Cougars: Oroszlán K. 17, Körtélyesi M. 14, Héberger P. 9, Király F. 5, Jobbágy B. 3, Timár Z. 3, Kiss K. 2, Uri P. 1, Mádai S. 1, Acsai-Nagy M.

Marcali Szürkefarkasok – DKKA Cougars 59-51 (18-14, 13-14, 10-13, 18-10)

Cougars: Oroszlán K. 23, Kiss K. 8, Héberger P. 7, Körtélyesi M. 5, Jobbágy B. 3, Király F. 3, Uri P. 1, Timár Z. 1, Mádai S., Acsai-Nagy M.

Szigetvári Zoltán értékelése itt olvasható.

C-csoport:

Ajka – DKKA Pandák 42-61 (13-16, 19-17, 8-8, 2-20)

Pandák: Kugler E. 11, Mészáros K. 9, Jákfalvi L. 8, Bergyár-Horváth H. 7, Király K. 7, Béd G. 5, Csizmadia Cs. 3, Zsigmond E. 3, Palotás V. 2, Szántó V. 2, Glázer A. 2, Palkovics E. 2

DKKA Bulls – Ajka 65-78 (10-17, 20-9, 12-23, 15-8, 8-21 – hosszabbítás után)

Bulls: Ágoston B. 31, Molnár D. 13, Dominik L. 6, Varga H. 6, Tanárki M. 4, Horváth Á. 4, Nagy A. 1, Szörényi-Rácz B., Köller Z., Gombaszögi M., Pisch P.

DKKA Pandák – DKKA Bulls 60-10 (9-2, 21-6, 23-1, 7-1)

Pandák: Palkovics E. 11, Mészáros K. 9, Csizmadia Cs. 8, Kugler E. 8, Bergyár-Horváth H. 7, Zsigmond E. 4, Tótpál Z. 4, Glázer A. 3, Szántó V. 2, Pásztor E. 2, Palotás V. 2, Jákfalvi L.

Bulls: Horváth Á. 3, Molnár D. 3, Tanárki M. 1, Ágoston B. 1, Dominik L. 1, Köller Z. 1, Szörényi-Rácz B., Gombaszögi M., Varga H., Nagy A., Pisch P.

Kovács Tímea (Pandák) értékelése itt olvasható.

Ács Péter (Bulls) értékelése itt olvasható.

Megrendeztük a legkisebbek részére a Mikulás Kupát is. A Tóvárosi Általános Iskolában két csoportban zajlott az első kör. Az A-csoportot az Ördögöcskék, a B-t az Ugrómókuskák nyerték. A döntőben nem bírt egymással a két csapat, és végül az Ördögöcskék büntetőpárbajban nyertek 6-5-re.