DKKA Férfi NBI/B

Ismét magabiztosan nyertek Szabó Zsolték

Picture of Petz Gábor

A felnőttek mellett az U20-asok is izgalommentes győzelmet arattak.

Úgy kezdtünk, ahogy kell: a 3. percben már 7-2-re vezettünk. A Pénzügyőr azonban megmutatta, hogy veszíteni való nélkül, de nem asszisztálni érkezett Székesfehérvárra, és sokáig látótávolságon belül maradt. Hét pont (7. perc, 16-9) volt a legnagyobb különbség a csapatok között az első tíz percben, és a 11. percig kellett várni, hogy először tíz fölé menjen az előnyünk (25-14). A 14. percre a ponterős Kis-Szabó duónak is köszönhetően 34-17-re léptünk meg, de a húszas lélektani határt nem tudtuk átlépni. A vezetésünk ennek ellenére nem forgott veszélyben, és ponterős teljesítményünknek köszönhetően 48-33-ra vezettünk húsz perc játék után.

A harmadik negyedben érezhetően feljavult támadásban a PSE, és nem nőtt tovább a különbség. Sokáig tizenöt pont körül állt az olló, majd a 26. percben Barócsi büntetőivel tízre csökkent az előny (59-49). A következő kosarat szintén a vendégek szerezték, és Dzunic Branislavnak időt kellett kérne, hogy felrázza a csapatot. Vezetőedzőnk jól nyúlt bele a játékba, és a 30. percre megdupláztuk az előnyünket (69-53). A 69-55-ről kezdődő utolsó tíz percben nem dőlhettünk sokáig teljesen hátra, mert nagyot küzdött a zöld-fehér csapat (32. perc, 72-63). A 34. percben szakítottuk le végleg a vendégeket, és 82-65-ről már nem volt visszaút.

Szabó Zsolt (29 pont, 10 lepattanó, 39 VAL), Simon Benedek (20 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 29 VAL) és Kis Raul (16 pont, 5 gólpassz, 24 VAL) extrájának köszönhetően a közte húsz is meglett a végére. 98-76-ra vertük meg a Pénzügyőrt.

Dávid Kornél KA – Pénzügyőr SE 98-76 (19-14, 29-19, 21-22, 29-21)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Szalai, Benedek, Szecsődi (Németh Cs.)

DKKA: Simon B. 20/6, Molnár D. 15/9, Büki B. 5/3, Szabó Zs. 29/3, Kis R. 16/9

Csere: Somogyfoki P. 4/3, Szalczgruber Á. 4, Keller V. 5, Szalczgruber Zs., Somogyfoki Sz. (Hegedüs K.)

Kis Raul és Dzunic Branislav értékelése:

U20-as csapatunk is meggyőző fölénnyel verte a TFSE-PSE fiataljait. A találkozó lényegében a 41-18-ra végződő első félidőben eldőlt. A csapat legjobbja a Guttmann Benedek (16 pont, 8 lepattanó, 23 VAL), Hegedűs Kornél (19/15 pont, 20 VAL), Darabont Bálint (12 pont, 5 lepattanó, 20 VAL) trió lett.

Dávid Kornél KA U20 – TFSE-PSE U20 94-59 (19-8, 22-10, 30-21, 23-20)

DKKA: Hüll M. 14/6, Ugrics B. 6, Szalczgruber Zs. 13/3, Guttmann B. 16/3, Hegedüs K. 19/15

Csere: Budai B. 6, Darabont B. 12/6, Kocsis M., Kulifai O. 8/6, Bócz M., Arany Zs. (Rigó B.)