DKKA Férfi NBI/B

Győzelem az utolsó idegenbelin

Picture of Petz Gábor

Elmaradtak az izgalmak Veszprémben. Nyertek az U20-asok is.

Repülőrajtot vettek Szabó Zsolték Veszprémben. A 3. perc végén 17-3 állt az eredményjelzőn. A hazaiak a negyed második felében érkeztek meg a mérkőzésbe. 20-5 után zsinórban 6 pontot szereztek, mi pedig az első kisszünetig megtartottuk ezt a 9 pontos előnyt. A második negyedben Moore és Madár próbálta zárni az ollót, majd 29-25-nél időt kértünk. A játékmegszakítás eredményes volt, hiszen zsinórban 10 pontot szerezve ismét jelentősre növeltük az előnyt. A folytatásban még egy lapáttal rátettünk, és 47-27-re nyertük az első félidőt.

A harmadik negyedben próbált megint kapaszkodni a VKK, ám tartósan 20 pont körül maradt a különbség. A harmadik etapot 6 ponttal nyertük, és 68-42-nél a hajrá már csak formalitás maradt. A negyedik felvonásban valamennyit faragott a hátrányból a Veszprém, a vége 88-68-as DKKA-siker lett. Ezúttal rutinos játékosaink álltak a csapat élére: Tóth Péter 18 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát ért el (31 VAL), Szabó Zsolt pedig 21 pontot, 8 lepattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe (28 VAL). A fiúk ezzel 22-re növelték győzelmeik számát, és jövő vasárnap a Békéscsaba ellen zárják az alapszakaszt.

Veszprém KK – Dávid Kornél KA 68-88 (16-25, 11-22, 15-21, 26-20)

Veszprém, v.: dr. Magyari, Földesi, Kiss (Herczeg)

DKKA: Tóth P. 18/6, Simon B. 8, Kuttor G. 12, Szabó Zs. 21/9, Kis R. 4

Csere: Molnár D. 8/3, Keller V. 3, Szalczgruber Á. 7/3, Büki B. 3/3, Somogyfoki Sz. 4 (Hegedüs K.)

Dzunic Branislav: Védő és támadó oldalon is jól kezdtük a mérkőzést, és hamar nagy előnyre tettünk szert. Ezt a későbbiekben magabiztosan tartottuk meg. Dicséret illeti a játékosaimat, amiért jó energiával játszottak.

Maár Benedek: Jó ritmusban és kellő agresszivitással kezdtük a mérkőzést, aminek köszönhetően hamar elléptünk az ellenféltől. A második negyedben volt pár buta eladott labdánk, amikből könnyű kosarakat kaptunk, de ezt leszámítva kézben tartottuk a találkozót. Jó hozzáállással játszva sikerült nyernünk, gratulálok a csapatnak. Gratulálunk a Veszprémnek is, mert 40 percen keresztül küzdöttek és nem adták fel, további sok sikert kívánunk nekik.

U20-asaink, bár a mérkőzés nagy részében hátrányban kosárlabdáztak, nagy hajrájuknak köszönhetően a 34. percben érték utol az ellenfelüket és a végjátékban kiharcolták a győzelmet.

Veszprém KK U20 – Dávid Kornél KA U20 71-76 (19-13, 19-20, 17-15, 16-28)

DKKA: Roszel I., Szántó M., Kocsis M., Arany Zs., Rigó B., Hüll M., Budai B., Ugrics B., Máté B., Kulifai O.

Fotó: Veszprém KK/Szász Péter