82
Negyedek: 14-20, 13-18, 13-28, 10-16
DKKA Női Amatőr

Másodszor is legyőzték a Vasast Drávecz Borókáék.

Hogy az első meccs nagy különbsége, vagy az A-csoportos rájátszás alakulása miatt, azt nem tudjuk, de végül a Salamon-Budácsik-Madár Eszter trió nélkül állt fel a Vasas Akadémia második csapata. Nálunk Szücs Lillán kívül mindenki bevethető volt. A kissé komótosan lecsorgó első negyedben Papp és Drávecz vezérletével építettünk fel hatpontos előnyt. A szünet után sem változott a játék képe. 26-16-nál, a 13. percben volt először tíz pont közte. A félidőben 38-27-re vezettünk, és a meccs képe alapján nem kellett tartanunk semennyire attól, hogy ez a párharc még szorosan alakulhat.

A harmadik negyedre ráadásul eggyel feljebb is kapcsoltak Laufer Gabiék. A 22. percben megvolt a közte húsz (47-27). Erre a hajrában még rá is pakoltunk egy kicsit: az etapot Laufer és Frindt hármasa zárta le. A záró tíz perc igazi örömjátékot hozott. Vas Viki kosaránál egy emberként ugrott talpra a DKKA-pad. Végül harmincon túl jött az utolsó dudaszó, 82-50-re győztünk Pasaréten, és jutottunk be a legjobb négy közé. Fehérváron ellenállhatatlanul játszottunk, a fővárosban pedig amolyan jutalomjátékkal zártuk le a párharcot.

A lányok közül hárman is 20-nál jobb VAL-lal zártak. Drávecz Boróka 16 pontos, 11 lepattanós (25 VAL); Papp Lilla 14 pontos, 10 lepattanós (23 VAL) dupla-duplával zárt. Laufer Gabi 16 pontig jutott (22 VAL).

A DKKA következő ellenfele a BEAC második csapata lesz. A tét a döntőbe jutás.

Vasas Akadémia II. – Dávid Kornél KA 50-82 (14-20, 13-18, 13-28, 10-16)

DKKA: Varga S. 10/3, Szücs Lu. 5/3, Laufer G. 17/6, Papp L. 14, Drávecz B. 16

Csere: Frindt N. 11/3, Kötő L., Dávid M. 7/3, Vas B., Vas V.