DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Véget ért a szezon a junior és a serdülő fiúk számára. B-döntőt ért a kadett lányok Keresztjátéka.

Junior fiú csapatunk a múlt hétvégén lejátszotta B-döntőjét Zalaegerszegen. Az első fordulóban a srácok 82-67-re kikaptak az alapszakasz során kétszer legyőzött MAFC-tól. A záró negyedre még nyílt volt a mérkőzés, ott azonban a MAFC bebiztosította a továbbjutást. Denk Norbert (14 pont, 16 lepattanó, 27 VAL) és Denk Marcell (19 pont, 5 lepattanó, 19 VAL) vitte a hátán a csapatot.

Dávid Kornél KA – MAFC 67-82 (22-27, 18-19, 17-14, 10-22)

Statisztika, pontszerzők, fotók és nyilatkozatok itt.

A DKKA az 5-8. helyért folytathatta a Falco ellen. Együttesünk a félidőben még hárompontos hátrányban volt, aztán a két utolsó negyedet megnyerve az 5. helyért küzdhetett tovább. Két extra teljesítmény is akadt a csapatban: Jánni Ákos 22 pontjával, 10 kiharcolt faultjával és 7 gólpasszával 40 VAL-ig jutott, Denk Norbert 29 pontjával és 10 lepattanójával pedig 39-ig.

Dávid Kornél KA – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 85-80 (25-25, 21-24, 22-15, 17-16)

Az utolsó napra az együttesek átköltöztek a Városi Sportcsarnokba. Az 5. helyért játszott mérkőzésen együttesünk végig dominált az ASE ellen, és nyert 113 pontot dobva. Ismét a Denk-tesók (Norbert: 10 pont, 14 lepattanó, 10 gólpassz, 35 VAL; Marcell: 30 pont, 6 lepattanó, 34 VAL) voltak a csapat húzóemberei, de Vincz Botond (16 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 23 VAL) játéka is kiemelhető.

Dávid Kornél KA – Atomerőmű SE 113-61 (27-15, 25-18, 32-17, 29-11)

A Dávid Kornél KA 5. lett a B-döntőben.

Fiú kadett csapatunk Körmenden próbálta megragadni az utolsó szalmaszálakat, amikbe belekapaszkodva még elérhető a B-döntő. A hazai mérkőzéshez képest szorosabb állást hozott a Vas vármegyei. A félidőben döntetlenre állt a két csapat, de aztán a fordulás után megnyerte a meccset a Körmend. A 40 percet a pályán töltő Debreczeny Dávid hozta a legjobb teljesítményt: 24 pontja mellé leszedett 13 lepattanót és 10 személyit harcolt ki.

AKMÉ Körmendi Törpördögök – Dávid Kornél KA 74-63 (18-20, 17-15, 23-16, 16-12)

Statisztika, pontszerzők itt.

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Leány kadett együttesünk lejátszotta a Keresztjátékot az NKA Pécs/B ellen. Az első, Székesfehérvári mérkőzésen több olyan korosztályos játékos sem játszhatott a pécsieknél, akik az A-csapatban jutnak szóhoz, és ennek megfelelően Kovács Dávid együttese nagy különbséggel győzött. A visszavágón sem történt csoda, így a lányok kettős győzelemmel jutottak a B-döntőbe, azaz az ország legjobb 16 csapata közé, ami nagyon szép eredmény.

Mindkét mérkőzésen a Sverteczki Sára (odavágó: 9 pont, 14 lepattanó és 23 VAL, visszavágó: 9 pont, 14 lepattanó, 22 VAL) és Milis Lilla (odavágó: 17 pont, 7 gólpassz és 22 VAL, visszavágó: 15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 25 VAL) volt a volt a két húzóember.

Dávid Kornél KA – NKA Pécs/B 87-36 (25-2, 17-11, 24-14, 21-9)

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

NKA Pécs/B – Dávid Kornél KA 55-62 (17-12, 12-22, 18-13, 8-15)

Fiú serdülő A-csapatunk Szombathelyen lépett pályára a B-döntőért. Az első fordulóban a Soproni Tigrisek nem okozott problémát, az első és az utolsó negyedben bizonyították a fiúk, hogy előrébb tartanak. A második mérkőzésen jobban kezdett a rendező Szombathely, de aztán a fiúk felzárkóztak és hosszabbításra mentették a végjátékot, ahol viszont már a Vas vármegyeiek voltak jobbak. Mivel az utolsó fordulóban nem sikerült nyerni a Vasas/B ellen, így egy hajszállal, de lemaradt Nagy Tamás együttese a B-döntőről.

Soproni Tigrisek SE – Dávid Kornél KA 59-80 (14-25, 18-17, 18-19, 9-19)

Pontszerzők itt.

Dávid Kornél KA – Szombathelyi Sportiskola 76-84 (10-22, 23-15, 20-12, 21-25, 2-10 – hosszabbítás után)

Vasas Akadémia/B – Dávid Kornél KA 71-57 (21-15, 20-16, 13-13, 17-13)

Nagy Tamás értékelése itt olvasható.

Serdülő B-csapatunk befejezte szereplését az Alsóház Budapesti csoportjában. A Lehel Kosársulit sikerült legyőzni, az Óbudai Kaszások ellen viszont alulmaradtunk.

Dávid Kornél KA/B – Lehel Kosársuli 67-61 (17-17, 17-6, 13-18, 20-20)

Óbudai Kaszások – Dávid Kornél KA/B (17-23, 20-16, 31-22, 19-13)

Szigetvári Zoltán értékelése itt olvasható.

Leány serdülő A-csapatunk lejátszotta második körét a Főtáblán. A zalakarosi fordulóban ugyan győzelem nélkül végeztek a lányok, de az első fordulóhoz képest szorosabb mérkőzéseket játszottak az NKA Pécs, a Csata DSE/B és a Kanizsa DKK ellen.

Kanizsa DKK – Dávid Kornél KA 80-39 (29-9, 13-6, 19-12, 19-12)

Dávid Kornél KA – NKA Pécs 26-94 (5-24, 7-27, 7-22, 7-21)

Csata DSE/B – Dávid Kornél KA 95-44 (31-9, 18-11, 28-14, 18-10)