A-csoportos ellenfelet kaptak el Laufer Gabiék

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Három parádés negyedet produkáltak a lányok a felkészülési mérkőzésen.

Az első percektől egyenrangú ellenfelei voltunk az A-csoportban szereplő, három külföldi játékossal felálló BKG-nak. 7-2-vel indítottunk, és 17-13-ra nyertük meg az első negyedet. A második tíz percben valóságos triplazáport zúdítottunk ellenfelünkre: ebben az etapban 11 kísérletünkből 7 is a szigetszentmiklósi gyűrűben landolt. 49-27-re húztunk el a nagyszünetre. És még erre is rá tudtak tenni egy lapáttal a lányok: Laufer vezérletével a harmadik negyedet is megnyerték. A vendégeket azonban nem törte meg csapatkapitányunk dudaszónál dobott hárompontosa sem, és nagy hajrába kezdtek. 72-46-ról 83-74-re, kilenc pontra is felzárkóztak, de a DKKA-s lányok győzelme nem forgott veszélyben.

Szentpáli Gergő tanítványai a nyári felkészülés során már játszottak szoros meccset a BEAC és a Kassa első osztályú csapataival, magasabb osztályban játszó együttest azonban most először tudtak legyőzni. Laufer Gabi extrát játszott: 26 pontja mellé leszedett 8 lepattanót, ami 29 VAL-t ért. A lányok jövő vasárnap immár a Piros csoportban a PVSK-t fogadják.

Dávid Kornél KA – BKG-Príma Natura Szigetszentmiklós 83-74 (17-13, 32-14, 23-19, 11-28)

DKKA: Varga S. 11/6, Szücs Lu. 12/12, Dávid M. 5/3, Laufer G. 26/12, Drávecz B. 6

Csere: Szücs Li. 8/6, Frindt N. 15/6, Kötő L., Milis L. (Monics D., Vas V.)