DKKA Férfi NBI/B

A negyedik negyedben fordítottunk a paksi fiatalok ellen

Picture of Petz Gábor

Igazi szezon eleji mérkőzésen, sok pontatlansággal a játékunkban, a negyven perc nagy részében hátrányban kosárlabdázva győztük le az Atomerőmű U23-as csapatát a bajnokság nyitó fordulójában.

Az előzetes várakozásokkal ellentétben Somogyfoki Péter mégsem kerülhetett be a meccskeretbe, és legújabb igazolásunk, Szabó Zsolt is civilben nézte az összecsapást. Az első percek tapogatózása után a Tolna megyeiek vették magukhoz a kezdeményezést. 5-4 után Pajor és Sövegjártó is bevágott egy-egy triplát, majd Radics kosara után 14-7-re vezetett az ASE. Dzunic Branislav jól nyúlt bele a mérkőzésbe, és 15-14-nél már mi vezettünk. A negyed vége azonban megint a paksiaké lett: zsinórban 7 pontot szereztek Sövegjártó vezérletével.

A második tíz percben is tartotta előnyét a vendég együttes, de 6 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Akár egyenlő is lehetett volna az állás, ha nem marad ki több büntető és tiszta ziccer a dudaszó előtt, de a támadásaink összességében is rendkívül pontatlanok voltak. Maradt a 6 pontos hátrányunk a nagyszünetben.

A második félidőt Pajor hármasa nyitotta meg, amivel tízpontos vezetés közelébe került az ASE, ekkor azonban zsinórban 8 pontot szerezve ismét visszajöttünk ellenfelünk nyakára. 47-46-nál, Tóth Péter pontjaival rövid időre átvettük a vezetést, erre kétszer is a triplavonalon túlról válaszoltak a paksiak. 53-52-nél voltunk megint elérhető közelségben, de 5 vendég ponttal visszaállt az első negyedben kialakult távolság a csapatok között.

A záró tíz percre aztán elfogyott a paksiak muníciója. A 34. percben visszavettük a vezetést 62-60-nál (10-2-re állt ekkor a negyed). Az ASE második kosarát Kékesi szerezte büntetőből 67-61-nél, az utolsó két percnek pedig 70-61-es állásnál vághattunk neki. Pajor 5 pontjával még úgy nézett ki, hogy megragadja az utolsó esélyt a Paks, de a végjátékban jól menedzseltük az előnyünket, és nyertük meg 72-66-ra a bajnoki nyitómeccsünket.