Bevette Pécset felnőtt női csapatunk

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

A második negyedben nyerte meg a mérkőzést a DKKA.

Több játékosunk és vezetőedzőnk is rendelkezik pécsi gyökerekkel, így sok hozzátartozó látogatott ki a mérkőzésre, nem volt egyedül a csapat. A pécsiek kezdték jobban a mérkőzést (5. perc, 9-5), mi pedig jobbára üldöztük ellenfelünket az első percekben. Tíz perc játék után 15-14-re vezetett a Pécs. A kisszünet után Drávecz Boróka zsinórban dobott 6 pontja megadta a jelet, és amikor Frindt Nikolett, majd Szücs Lilla is betalált a hármas vonalon túlról, tíz pont volt közte (14. perc, 26-16). Az NKA leblokkolt, mi pedig feltartóztathatatlanul dobtuk a pontokat. A 20. percben, Laufer hármasa után átlépte a húsz pontot a különbség (44-22).

A második félidőre rendezték a sorokat a hazaiak, és próbálkoztak becsülettel visszajönni a meccsbe (24. perc, 46-31). Ugyan nem működött úgy a támadójátékunk, mint a szünet előtt, de a hazaiak sem szórták a pontokat, így 15-nél nem tudtak közelebb jönni. A negyedik etap a szülinapos Varga Sára két kosarával indult (31. perc, 59-35), így nem kellett izgulni a végén. A pécsiek 16 pontra tudtak csak feljönni (39. perc, 69-53), a győzelmünk viszont nem forgott veszélyben.

A 71-53-as győzelmünk érdekessége, hogy Szücs Lilláék mindössze egy negyedet nyertek a négyből – ott viszont átrohantak ellenfelükön, így a három szorosan elveszített játékrész is belefért. Együttesünk ezúttal a Varga Sára (15 pont, 6 lepattanó, 6 szerzett labda, 6 gólpassz, 24 VAL), Laufer Gabriella (15 pont, 10 lepattanó, 22 VAL), Drávecz Boróka (12 pont, 5 lepattanó, 17 VAL) trió teljesítményére támaszkodva nyert.

NKA Universitas Pécs II. – Dávid Kornél KA 53-71 (15-14, 7-30, 13-11, 18-16)

Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia, v.: Szecsődi, Fleischmann

DKKA: Varga S. 15, Szücs Lu. 8/6, Szücs Li. 6/6, Laufer G. 15, Papp L. 6

Csere: Frindt N. 7/3, Drávecz B. 12, Dávid M. 1, Kötő L. 1 (Vas V.)

Szentpáli Gergő: A második negyedben mutatott extra játékunk gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. Gratulálok a házigazdáknak is, mert az elmúlt félévben nagyon sokat fejlődtek csapatként és egyénileg. Egy kiegyenlített mérkőzést játszottunk.

Címlapfotó: NKA Universitas Pécs/Zsótér Tamás