Negyedek:

4 : 10, 19 : 7, Büntetők: 5 : 7, 13 : 12, 15 : 10

Edzői értékelés:

Deme Dóra (Gepárdok):

A múltkori forduló eredménye alapján a „C” csoportban folytathattuk a játékot. Elsőként a Csigákkal néztünk szembe (ismét), előzőleg 1 ponttal nyertünk. Izgalmas játékra számítottam, ami be is igazolódott. Betegségből épphogy felépülve 12-en voltunk, melyből Biczó Bence nem játszott, külön köszönet neki, hogy eljött és teljes létszámmal ki tudtunk állni.

Az első negyed 4-10 oda, mely főleg az álmoskás és lekésett védekezés, valamint a bátortalanság miatt volt. Így is Zéti és Bálint pontjaival mehettünk tovább. A második ötösünk-csere nélkül-azonban roppant kitartó módon űzte-hajtotta ellenfelét, Andris, Döme és Zsombi ontotta a kosarakat. A védekezésünk a helyén volt, így (és az 5 bedobott büntetővel) 28-24-ről fordulhattunk.

A harmadik negyed fej-fej mellett zajlott, ezt mi hoztuk egy ponttal, a várakozásokat felülmúlva, Zéti megállíthatatlan volt, Roli és Csongi is beszállt a pontszerzők közé. Endre és Cs.Bence is magára talált végre védekezésben, ez az eredményen meg is látszott. AZ utolsó játékrészben a pályára lépő 5 játékos (Andris, Döme, Zsombi, Atti és K.Marci) szép játékkal, alapvonali bedobásokkal és helyzetek kialakításával termelte a kosarakat, faultokat harcoltak ki és jó aránnyal értékesítették a büntetőket is. Így a végén mi örülhettünk, 10 pont lett közte.

Köszönöm a kitartást és hajtást minden csapattagnak, ezen a meccsen sok mindent visszaláttam a tanultakból. Gratulálok a csapatomnak, ellenfelünknek köszönjük a játékot.

Schermann László (Csigák):

A héten sokan betegek voltak alig edzettek, többen betegen jöttek el a mérkőzésre! A legutóbbi 1 pontos vereségért revansot akartak venni, ami görcsössé tette a játékot, ezt kb. 25 ziccer kihagyása támasztja alá

Ellenfelünk magassági fölénnyel és pontosabb dobásokkal megérdemelten nyert.

30 : 15, 9 : 1, Büntetők: 8 : 1, 18 : 7, 10 : 8

„Ha küzdesz, veszíthetsz, ha nem küzdesz, veszítettél.”

Az 5. fordulóbeli 2. mérkőzésünket nem szeretném elemezni, részletezni.
Bár betegségek hadából felépülve, mégis az első meccsen aratott győzelemmel kicsit megnyugodva (hogy bent maradunk), nagyon elfáradva és még annál is jobban félve léptünk pályára. Úgy gondolom, az elvégzett edzésmunkánkhoz képest ez az eredmény (főleg a kapott 75 pont!!!), valamint a játék képe méltatlan volt. Sajnos a küzdeni tudást, hajtást, akaratot ma nem éreztem a csapaton, vagy csak minden összejött.

A mérkőzésekre fejben is fel kell készülni, a hozzáállás, mentalitás félsiker. Még fel sem dobták a labdát, mi már nekik adtuk az „aranyérmet”.

Mivel a harmadik meccsen a Csigák 7 ponttal megverte a Veszprémet, gólarányban – ami a Csigáknak -3, Veszprémnek +36, nekünk -33 (!) – sajnos a mi kiesésünket jelentette.
Folyt. köv. a „D” csoportban március első hétvégéjén.

Ellenfelünknek gratulálok; a szülőknek köszönöm, hogy ide szánták a szombat délelőttjüket.

3 : 4, 15 : 9 , 5 : 6, 15 : 12

Miután ellenfelünk a Gepárdokat 40 ponttal megverte,így csak a tisztes helytállásban bízhattunk. Teher nélkül játszottunk a már „A” csoportot is megjárt ellenfelünkkel. Remek védekezéssel és pontosabb támadójátékkal végig vezetve nyertünk, bebizonyítva, hogy ebben a korosztályban minden lehetséges, ha ésszel játszunk!

Gratulálok mindenkinek kiemelve Végh Ákos 22 pontját! Így maradtunk a „C” csoportban!