-

62
33-12, 20-19, 19-12, 19-19
DKKA Női Amatőr

A pazarul sikerült első negyed alapozta meg a győzelmet a női B-csoportos negyeddöntőben.

A kézsérülést szenvedő Szücs Lilla csak civilben nézhette a negyeddöntős párharc első felvonását, a többieken azonban az első támadástól kezdve látszott az elszántság. A hosszú (tét)meccsmentes időszak alaposan kiéheztette a lányokat, és lényegében nekiestünk a több A-csoportban is komolyan számításba vett játékossal felálló Vasasnak. Három perc után 11 pontnál álltak Lauferék, és 14-4-nél máris megvolt a tízpontos vezetés. Az első negyed derekán stagnált a különbség, majd a hajrában a Laufer-Frindt-Papp kosártermésével 33-12-re húztunk el. A kisszünet után jött egy hullámvölgy a játékunkban, amit ki is használtak a piros-kékek: 34-27-ig zárkóztak fel. A félidő végére mi is rendeztük a sorokat, és visszaállt a húsz pont feletti előnyünk.

A harmadik negyed eleje állóháborút hozott, állandósult ez a húsz pont körüli előnyünk. A 27. percben kezdett tovább nőni a két csapat közti különbség, Laufer hármasánál 64-40-re vezettünk már. A negyedet a parádés napot kifogó Frindt hárompontosa zárta. Legmerészebb álmainkban sem gondoltuk, hogy harminc pont körüli előnyünk lesz egy ilyen erős ellenféllel szemben. A végjátékban többször is átléptük a harmincpontos mérföldkövet, volt 81-48 is a 33. percben, de végül maradt a 30. perc végén mért közte 29. Az eredmény mellett a játék képe is jól nézett ki; a lányok nagyszerűen helyt álltak az A-csoportos játékosokat több mint három negyeden keresztül szerepeltető Vasas ellen.

A 91-62-es győzelem kulcsfigurája Frindt Nikolett volt: 24 pontját 57 százalékos mezőnybeli pontossággal gyűjtötte össze, és mellé tett 7 kiharcolt faultot is, ami 35 VAL-t ért. Papp Lilla (17 pont, 8 lepattanó, 24 VAL) és Laufer Gabriella (20 pont, 7 lepattanó, 21 VAL) teljesítménye is kiemelendő. A párharc visszavágója vasárnap lesz Pasaréten. Nehéz mérkőzésre számíthatunk, de jó helyzetbe kerültünk az első mérkőzés után.

Dávid Kornél KA – Vasas Akadémia II. 91-62 (33-12, 20-19, 19-12, 19-19)

DKKA: Varga S. 13, Szücs Lu. 3/3, Laufer G. 20/9, Papp L. 17, Drávecz B. 9

Csere: Frindt 24/6, Kötő L. 5/3, Dávid M.