DKKA logo

Ez történt a hétvégén – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Városi rangadót nyert junior fiú csapatunk, százpontos győzelemnek örülhetett serdülő lány csapatunk. Megkezdődtek a kenguru küzdelmek.

Fiú junior csapatunk nagy győzelmet aratott az Alba Fehérvár vendégeként. Gáll Dominik tanítványai három negyedet megnyerve, az 5. perctől végig vezetve húzták be a városi rangadót. Egyedül a harmadik tíz perc inogott egy kicsit, amikor többször is egy labdára zárkózott az Alba, de a záró etap ismét a fekete-fehérek szája íze szerint alakult.

Csapatunkból Denk Norbert hozott extrát: 32 pontja mellé leszedett 14 lepattanót, és kiharcolt 8 faultot is, ami 38-as teljesítményindexhez volt elég. Mellette Jánni Ákos is remekelt (17 pont, 7 gólpassz, 9 kiharcolt fault, 28 VAL), de kiemelhető Vincz Botond (11 pont, 11 lepattanó) dupla-duplája is.

A srácok legközelebb október 15-én a Kaszásokat fogadják.

Alba Fehérvár – Dávid Kornél KA 63-80 (16-22, 8-13, 23-21, 16-24)

DKKA: Denk N. 32/6, Valicsek D. 9, Jánni Á. 17, Vincz B. 11, Guttmann B. 2

Csere: Jecs M.9/3, Hüll M., Szász M., Törzsök Á., Mészáros G., Debreczeny D.

Gáll Dominik értékelése itt olvasható.

Fiú kadett együttesünk két mérkőzést is játszott a múlt héten, és sajnos mindkét fővárosi csapat hozta a papírformát. A Budapesti Honvéd 99-45-re, míg a Vasas Akadémia 109-60-ra győzött az MKOSZ Edzőközpontban.

A Honvéd (13 pont, 7 lepattanó, 16 VAL) és a Vasas (15 pont, 13 lepattanó, 21 VAL) ellen is Szász Mátyás volt a csapat legjobbja. A kadett fiúk legközelebb a Sopront fogadják, október 14-én.

Dávid Kornél KA – Budapesti Honvéd SE 45-99 (15-25, 15-31, 8-25, 7-18)

DKKA: Sipos Á. 5, Mészáros G. 2, Szász M. 13, Debreczeny D. 10/3, Knizse R. 4

Csere: Szabó M. 4, Szalai D. 2, Szecső D. 1, Mester A., Szecső R. 2, Filep-Kallós M., Bencze B. 2

Dávid Kornél KA – Vasas Akadémia 60-109 (17-28, 22-33, 15-31, 6-17)

DKKA: Szász M. 15, Knizse R. 14, Debreczeny D. 10, Sipos Á. 7, Mészáros G. 7

Csere: Szabó M. 4, Szalai D., Mester A., Gajárszky-Tóth Zs. 1, Szecső D., Kiss V. 2, Szecső R.

Blahó Barnabás értékelése itt és itt olvasható.

Leány kadett csapatunk egylabdás mérkőzésen szenvedett vereséget a PVSK NKA otthonában. A pécsi mérkőzés első negyedében a hazaiak domináltak, de a félidő hajrájában Keller Luca vezérletével a DKKA szinte teljesen eltüntette a különbséget. A 21. perctől sokáig döntetlen körüli állást regisztrálhattunk, szinte kosaranként változott a vezető csapat kiléte. A negyedik negyed elején megint meglépett a PVSK (32. perc 60-50), de a DKKA-s lányok egy pillanatig nem adták fel. Az utolsó percre egyetlen pontra zárkóztak (68-67), de a végjátékban a hazaiak értékesítettek annyi büntetőt, hogy megnyerjék a találkozót.

Kovács Dávid és Zele Dorina csapata szombaton kora délután az Óbudai Kaszásokat fogadja a következő körben.

PVSK NKA – Dávid Kornél KA 71-69 (18-11, 15-21, 21-18, 17-19)

DKKA: Stein-Vinklár F. 9, Keller L. 16/3, Osztotics V. 8, Kis K. 2, Kovács K. 4

Csere: Milis L. 14/3, Sverteczki S. 16, Herter H., Horváth V., Vidács V.

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Leány serdülő együttesünkre két csoportmérkőzés várt a hétvégén a Tóvárosi Általános Iskolában, és Boda István tanítványai két könnyed győzelemmel folytatták szereplésüket. Az MVM-OSE ellen 92-38-ra, a Várpalota Gepárdok ellen pedig kereken száz ponttal, 127-27-re nyertek. Paitli Dóra a két találkozón összesen 53 pontot szerzett.

MVM-OSE Amazonok – Dávid Kornél KA 38-92 (9-30, 11-12, 15-26, 3-24)

DKKA: Paitli D. 27, Ehmann Cs. 25, Koszpek K. 11, Németh Cs. 8, Muzsek L. 7, Kovács-Tököli Sz. 6, Mészáros K. 4, Gelányi G. 2, Borsos P. 2, Váczi K., Stein-Vinklár Zs., Nagy E.

Várpalota Gepárdok – Dávid Kornél KA 27-127 (8-31, 9-34, 4-22, 6-40)

DKKA: Németh Cs. 30, Paitli D. 26, Ehmann Cs. 23, Koszpek K. 18, Borsos P. 10, Ujvári E. 6, Váczi K. 6, Muzsek L. 4, Stein-Vinklár 2, Glázer A. 2, Guttmann D., Szigetvári S.

Megkezdték szereplésüket a kenguru csapatok is. A 8. régió A-csoportjában Darazsak kettőt nyertek, a Vezérek mindkétszer vereséget szenvedtek. A B-csoportban az Ördögök nyertek kettőt, a C-csoportot az Ugrómókusok nyerték a Tigrisek előtt, a D-csoportban pedig két vereséggel végeztek a Flamingók.

A-csoport (Alba Regia Sportcsarnok)

Alba Fehérvár Cápák – DKKA Darazsak 21-46 (8-12, 4-13, 6-9, 3-12)

DKKA Darazsak: Jobbágy B. 10, Héberger P. 9, Oroszlán K. 9, Tímár Z. 8, Koltai D. 3, Mádai S. 2, Uri 2, Acsai-Nagy 1, Szalai O. 1, Csáfordi L. 1, Németh B., Szabó L.

DKKA Darazsak – DKKA Vezérek 73-39 (16-9, 28-12, 12-5, 17-13)

DKKA Darazsak: Oroszlán K. 33, Héberger H. 17, Mádai 7, Jobbágy B. 6, Koltai D. 5, Acsai-Nagy 3, Uri 1, Csáfordi L. 1, Németh B., Timár Z., Szalai O., Szabó L.

DKKA Vezérek: Kiss K. 10, D. Nagy Á. 8, Osztotics T. 6, Dékány Gy. 5, Hegyi B. 2, Fekete M. 2, Király F. 2, Timkó B. 2, Kórodi Á. 1, Böröcz Á. 1, Mohácsi Sz., Malét-Szabó E.

DKKA Vezérek – Alba Fehérvár Cápák 52-59 (12-10, 10-12, 13-20, 17-17)

DKKA Vezérek: D. Nagy Á. 15, Király F. 8, Minárovits O. 8, Kiss K. 5, Osztotics T. 5, Hegyi B. 5, Dékány Gy. 4, Fekete M. 1, Böröcz Á. 1, Szombathy Sz., Kórodi Á., Timkó B.

Szigetvári Zoltán értékelése itt olvasható.

B-csoport (Alba Regia Sportcsarnok)

Atomerőmű SE-Paksi Harcosok – DKKA Ördögök 32-58 (4-12, 9-26, 9-10, 10-10)

DKKA Ördögök: Saska B. 15, Tanárki M. 15, Csukás L. 14, Tanárki H. 4, Nagy A. 4, Mocher P. 3, Árva-Szabó Á. 1, Zsovák-Győrffy L. 1, Hevesi Á. 1, Aradi-Stündl B.

DKKA Ördögök – Alba Fehérvár Kenguruk 61-25 (10-8, 14-5, 20-4, 17-8)

DKKA Ördögök: Saska B. 16, Csukás L. 14, Mocher P. 9, Aradi-Stündl B. 6, Nagy A. 5, Tanárki M. 5, Tanárki H. 4, Árva-Szabó Á. 2, Zsovák-Győrffy L., Hevesi Á.

Ács Péter értékelése itt olvasható.

C-csoport (Hétvezér Általános Iskola)

DKKA Tigrisek – Marcali Szürkefarkasok 62-37 (27-2, 9-19, 16-9, 10-7)

DKKA Tigrisek: Szekeres A. 22, Bencze Z. 12, Aubermann E. 12, Hollósi L. 9, Fojtek N. 2, Takács E. 2, Vincz B. 1, Nagy L. 1, Kálócz T. 1, Wanderer B., Törzsök L.

Marcali Szürkefarkasok – DKKA Ugrómókusok 13-68 (0-27, 6-14, 0-18, 7-9)

DKKA Ugrómókusok: Bejczy N. 20, Pásztor Z. 12, Bánfalvi B. 9, Csönge D. 9, Brichter D. 6, Horváth Zs. 6, Maráczy E. 3, Kapuváry Zs. 3, Karloviczi M. 2, Körmendy B., Kemény Sz., Steiner O.

DKKA Ugrómókusok – DKKA Tigrisek 60-22 (21-6, 11-9, 14-4, 14-3)

DKKA Ugrómókusok: Bejczy N. 17, Bánfalvi B. 15, Kapuváry Zs. 8, Pásztor Z. 6, Brichter D. 5, Horváth Zs. 4, Karloviczi M. 3, Csönge D. 2, Körmendy B., Kemény Sz., Steiner O., Maráczy E.

DKKA Tigrisek: Aubermann E. 5, Szekeres A. 5, Fojtek N. 4, Bencze Z. 3, Takács E. 2, Hollósi Z. 1, Vincz B. 1, Nagy L. 1, Wanderer B., Kálócz T., Törzsök L.